Reklama
Reklama

Články

Interligu luhačovičtí kuželkáři zakončili výhrou a převzetím medailí


16. 4. 2018

V posledním zápase letošního ročníku se na naší kuželně představili hráči KK PSJ Jihlava, bojující ještě o možnost získat stříbrnou příčku v Mistrovství ČR.

Před zaplněnou kuželnou jsme se chtěli rozloučit vítězstvím, proto jsme do první dvojice vyslali Michala Markuse spolu s Martinem Vaňkem, soupeř „obětoval" Švorbu s Pleskalem. Od prvních hodů bylo jasné, kdo tyto duely režíruje. Oba naši hráči si s chutí zahráli a zakončili sezónu výkony nad „šestistovku", Michal porazil 609 kuželek, Martin krásných 645 kuželek, což byl i nejvyšší výkon v celém utkání. Švorba porazil 529 kuželek a Pleskal 554. Stav 2:0, 171 kuželek v náš prospěch. Možná tato situace ukolébala naši druhou dvojici, ve které nastoupili Filip Lekeš s Radkem Poláchem, a naopak vyburcovala k obratu Matulu s Partlem v dresu soupeře. Naši hráči na bojující soupeře nenašli recept, oba prohráli a dali hostům naději na myšlenku zdramatizování utkání. Výkony Filipa, který porazil 554 a Radka 578 kuželek, na Matulových 592 a Partlových 640 poražených kuželek opravdu nestačily. Hosté vyrovnali stav na 2:2 a odmazali sto kuželek z našeho náskoku.
V poslední dvojici se představili Rosťa Gorecký s Jirkou Mrlíkem, hosté postavili zkušeného Kotyzu s Valíkem. V průběhu hry se ale ukázalo, že Kotyza není zdravotně zcela v pořádku a tak Rosťa mohl hrát v pohodě, zvítězil na všech drahách, výkonem 594 poražených kuželek získal třetí bod pro družstvo a vrátil v náš prospěch i výrazný rozdíl v kuželkách. Jirka prohrál výrazně na první dráze, na dalších dvou drahách vyhrál, ale na poslední se mu nepodařilo zahrát do plných, dráhu o jednu kuželku prohrál a tak o vítězství Valíka rozhodly kuželky z první dráhy. Jirka porazil 567, soupeř 576 kuželek. Konečný stav 5:3, a na poražené kuželky 3547- 3407.

Dobojováno, v sobotu 14.4.2018 skončil druhý ročník kuželkářské Interligy. Po loňském bronzovém stupínku v české tabulce jsme letos vystoupali na ten nejvyšší, a získali jsme historicky první titul Mistr České republiky. Zároveň jsme vybojovali i třetí místo v Interlize, za což jsme získali bronzovou medaili. Po zápase, za potlesku zaplněné tribuny kuželny, proběhl ceremoniál s předáním poháru pro mistra 2018, ale i zlatých a bronzových medailí našim hráčům. Významnost tohoto slavnostního aktu podtrhla přítomnost prezidenta ČKA ing. Jiřího Jančálka, který se ujal její režie a dekoroval hráče našeho družstva, Mistry ČR v kuželkách 2018. Spolu s naším družstvem ocenil i družstvo soupeře KK PSJ Jihlava, které získalo třetí místo v české tabulce Interligy.

V závěru si vyslechli ocenění hráči publikem skandované „Hoši děkujem", všichni přítomní kuželkářští nadšenci tím ocenili výkony našich hráčů v letošním ročníku. Poděkování patří samozřejmě hlavně hráčům, kteří svými výkony v jednotlivých zápasech dovedli družstvo až k zisku titulu mistra, ale i panu Jiřímu Konečném, který svým nadšením pro kuželky položil v roce 1996 základ k této cestě. Dlouhá léta byla firma Renova hlavním sponzorem oddílu a on sám nikdy nechyběl na domácích zápasech. Celou tu dobu byl našim věrným fanouškem a za to si i on tu zlatou medaili zasloužil. Jsem rád, že jsem mu ji mohl předat, patří mu právem. Stejně tak si zaslouží poděkování od hráčů, funkcionářů i fanoušků, „Jirko děkujem".

Vznikem Interligy zaznamenaly kuželky úžasný kvalitativní vzestup, fanoušci měli možnost na vlastní oči sledovat nejenom nejlepšího hráče světa, ale i řadu reprezentantů, a to jak českých, slovenských, tak i polských. O to cennější je zisk národního titulu v této soutěži. Možná to trvalo hodně dlouho, ale až v tomto ročníku se podařilo najít vhodný kádr hráčů pro útok na nejvyšší příčku. Přání, se kterým jsme do sezóny vstupovali, být na „bedně" a líp než loni, se podařilo splnit. Takže letošními Mistry ČR v kuželkách jsou Rosťa Gorecký, Martin Vaněk, Michal Markus, Radek Polách, Jirka Mrlík, Filip Lekeš a Tomáš Molek. Třešinkou na dortu je fakt, že se nám podařilo získat titul v roce 65. výročí založení kuželek v našem městě.

Další kuželkářské výsledky:

2.KLŽ
TJ Sokol Luhačovice – KK PSJ Jihlava 7:1 (3219-3079)
Ženy ve svém posledním domácím vystoupení porazily hráčky Jihlavy rozdílem třídy. Rozhodujícím krokem k vítězství byl výkon Hany Konečné, která porazila 565 kuželek, zdárně jí sekundovaly Hana Krajíčková a Andrea Katriňáková, když shodně porazily 546 kuželek.

Jmdivize

KC Zlín B - TJ Sokol Luhačovice B 3:5 (3200 – 3262)

Naše družstvo „B" vítězstvím na zlínské kuželně uniklo nebezpečí baráže o setrvání v divizní soutěži. Základ k vítězství a zisku potřebných bodů položili svými výkony Tomáš Juřík a Milan Žáček svými výkony 567, respektive 561 poražených kuželek.

Autor: Vlastimil Červenka

Mohlo by vás zajímat