Reklama
Reklama

Články

Pedagožka SOŠ Luhačovice získala významné ocenění

hejtman Čunek oceňuje Ing. Vlažnou
hejtman Čunek oceňuje Ing. Vlažnou

6. 4. 2018

Mezi pegagogy, které letos ocenil Zlínský kraj, byla také Ing. Mirka Vlažná, která vyučuje na Střední odborné škole Luhačovice.

Z 68 nominovaných pracovníků škol Zlínského kraje bylo vybráno 18 nejlepších, kteří získali „Ocenění pracovníků ve školství Zlínského kraje 2018 za významný přínos pro výchovu a vzdělávání mladé generace a za dlouhodobou kvalitní práci ve školství". Slavnostní předání medailí se uskutečnilo v Uherském Brodě za účasti zástupců Zlínského kraje, měst a školských zařízení. Oceněnou luhačovickou pedagožku na předávání doprovodili ředitel SOŠ Luhačovice Karel Milička a místostarosta Luhačovic Radomil Kop. 

Ing. Mirka Vlažná své žáky dokáže motivovat a získat pro aktivity, které mají nejen krajský rozměr, ale dopad na národní i mezinárodní úrovni. Pod jejím vedením žáci oborů Management umění a reklamy a Management a marketingové komunikace vzorně reprezentovali a zviditelnili Zlínský kraj na soutěži Region Regina v Brně v letech 2013 – 2018.

Neopomenutelná je příprava žáků na ekonomické soutěže, mezi úspěchy v této oblasti patří 2. místo v soutěži Euroscola ve Štrasburku v r. 2010, 3. místo ve finále Finanční gramotnosti v r. 2016 a finálová účast v soutěži Business Point v r. 2018.

Ing. Mirka Vlažná nezapomíná na nejstarší občany Luhačovic a k úctě ke stáří vede i žáky oboru Informační služby ve firmách a institucích. V rámci projektu Smart up s názvem „Od srdce k srdci" se žáky pravidelně navštěvuje místní Domov seniorů, kde společně čtou, hrají a zpívají jeho obyvatelům.

Pedagogické činnosti se věnuje i mimo školu, od r. 2002 je dobrovolnou trenérkou v oddíle orientačního běhu v TJ Slovan Luhačovice.

Ocenění Ing. Mirka Vlažná získala za dlouholetou aktivní práci ve školství, za zvyšování prestiže učitelského povolání na veřejnosti, reprezentaci města Luhačovice a Zlínského kraje.

Kromě ocenění od kraje se na sekání v Uherském Brodě také předávaly další pocty. Nejvyšší resortní vyznamenání Ministerstva školství - medaili 2. stupně obdržezli ředitel Jan Chudárek, ředitel Gymnázia Zlín – Lesní čtvrť, a také PaedDr. Rostislav Šmíd, ředitel Střední průmyslové školy a Obchodní akademie Uherský Brod. Na setkání byla přítomna i Lucie Bakalová, učitelka holešovského gymnázia, která zvítězila v letošním regionálním kole soutěže Zlatý Ámos.

 ocenění se zástupci kraje Ing. Vlažná s ředitelem SOŠ LUhačovice Miličkou (vlevo) a místostarostou Kopem 

Autor: SOŠ Luhačovice /upravil N.S./

Mohlo by vás zajímat