Reklama
Reklama

Články

Oprava kolonády se odkládá, letošní lázeňskou sezónu neovlivní


4. 4. 2018

Plánovaná rekonstrukce luhačovické kolonády, kterou před časem avizovala akciová společnost Lázně Luhačovice, se posouvá. Společnost o tom informovala 4. dubna na svém webu. Původně stavba měla začít už během jara, zamýšlený harmonogram musely Lázně Luhačovice ale změnit, takže letošní hlavní lázeňskou sezónu by opravy neměly ovlivnit.

A proč se od rekonstrukce, která se má týkat kolonády, haly Vincentka a přilehlých prostor, odkládá? "Je to dáno tím, že výběrové řízení na zhotovitele této veřejné zakázky muselo být 29. března 2018 ze zákonných důvodů zrušeno. Procesní chybu způsobil smluvní partner, který výběrové řízení pro Lázně Luhačovice, a.s., zpracovával," informuje společnost na svém webu. Rekonstrukce tak nezačne dříve než po skončení hlavní sezony. "Nejpozději do konce dubna letošního roku však bude vyhlášeno nové výběrové řízení. V případě, že bude dodavatel vybrán a bude s ním podepsána smlouva, je reálné zahájení realizace tohoto projektu již na podzim letošního roku," věří vedení Lázní Luhačovice.

Plánovaná doba obnovy by pak prý neměla přesáhnout jeden rok. I přes odklad celkové rekonstrukce však návštěvníci už letos v létě určité omezení zaznamenají. "Od 25. června se již počítá s uzavřením obchůdků na kolonádě vzhledem k plánovaným opravám vnitřních prostor. Otevřeny budou opět až po ukončení celkové rekonstrukce kolonády. Prodejna cukrovinek bude od konce června dočasně otevřena v Lázeňské poliklinice," upozorňuje společnost Lázně Luhačovice. 

Součástí plánované revitalizace kolonády,  haly Vincentka a navazujících objektů má být rovněž zpřístupnění prostor, kam veřejnost v součastnosti vstupovat nemůže. Vybudovat se tak má například naučná expozice ve druhém podlaží haly Vincentka a zpřístupněno má být nyní uzavřené pítko pramene Amandka. Celkově hodlá akciová společnost Lázně Luhačovice podle dříve uvedených informací investovat na zvelebení kolonády zhruba 104 milionů Kč. Přitom ale jen asi 5,6 milionu ve finále zaplatí sama akciovka, zbytek by měla pomoci pokrýt dotace. 

Autor: Nikola Synek

Mohlo by vás zajímat