Reklama
Reklama

Články

Kuželkářské soutěže

Ilustrační foto (archiv)
Ilustrační foto (archiv)

12. 3. 2018

V 19. kole Interligy jsme zajížděli k našim slovenským sousedům, na kuželnu bratislavského Interu.

Domácí, přestože nemohli v tomto kole postavit svého nejlepšího hráče Jasenského, odehráli velmi dobrý zápas. Jenže naši hráči podali nejlepší výkon v tomto ročníku, využili padavosti bratislavské kuželny a po výrazném vítězství si odvezli důležité body.
Domácí nastoupili s trojicí Vlčko, Tóth a Karas, my jsme pro start do utkání vyslali Michala Markuse, Martina Vaňka a Jirku Mrlíka. Vlčko ukázal, že je ve velmi dobré formě a nasadil laťku hodně vysoko, porazil 672 kuželek. Jenže Michal potvrdil, že i on si formu načasoval do závěrečných kol. V plných porazil 431 kuželek a vybojoval se svým soupeřem vyrovnaný souboj, přestože dosáhl z našich hráčů nejvyššího výkonu, když porazil 669 kuželek, tak v tomto souboji se štěstí přiklonilo na stranu domácího hráče a ten získal první bod. V závěrečném účtování se ale ukázalo, že to byl i poslední. Martin prohrál první a třetí dráhu, jenže na sudých soupeře výrazně přehrával a tak hlavně díky lepší dorážce nad svým soupeřem s přehledem zvítězil, když porazil 611 kuželek, Tóth měl čistých 600. To Jirka Mrlík potvrdil, že mu slovenské kuželny vyhovují. Hrál v klidu, odpovědně a v pohodě, Karas tahal po celý zápas za kratší konec, a tak Jirka svým výkonem 652 poražených kuželek získal pro nás další bod. Zároveň vytvořil i dostatečný náskok v poražených kuželkách, soupeř totiž porazil 599 kuželek.
Ve druhé trojici za domácí nastoupili Tumma, Zajko a Varga. V našem dresu Radek Polách, spolu s ním junioři Tomáš Molek a Rosťa Gorecký. Radek hrál v pohodě, soupeře přehrával jak v plných, tak i v dorážce a s přehledem zvítězil, k tomu mu stačilo porazit 604 kuželek, Tumma svým výkonem 585 poražených kuželek byl nejslabším domácím hráčem. Tomáš nechtěl zklamat důvěru, která byla do něho vložena nominací do tak důležitého utkání. V hodech do plných byla cítit určitá nervozita, ale dorážku zahrál velmi odpovědně a její hodnota 264 kuželek se zařadila mezi šest nejvyšších v tomto kole. První dvě dráhy byl těsně lepší Zajko, ale Tomáš pak prokázal větší vůli po vítězství, hlavně na poslední dráze. Domácí hráč měl již odehrán poslední hod, na tabuli svítil výkon 636 kuželek, Tomáš se připravoval k poslednímu hodu, k vítězství potřeboval porazit sedm kuželek. Porazil je a výkonem 637 kuželek získal další bod pro družstvo. Rosťa na dvou drahách soupeře jasně přehrál, hlavně díky přesnější dorážce, na dvou se s Vargou rozešli smírně, díky tomu získal další bod pro naše družstvo. Dosáhl druhý nejvyšší výkon v našem družstvu, když celkem porazil 658 kuželek, výkon domácího hráče se zastavil na 638.
Výsledek 1:7, na poražené kuželky 3730 : 3831

 

2.KLŽ
KK Zábřeh – TJ Sokol Luhačovice 3 : 5 3121 : 3165
Ženy po nevydařeném domácím utkání v minulém kole tentokrát zahrály velmi dobře. Překvapily lídra soutěže a odváží si ze zábřežské kuželny důležité body. Nejlepší výkony dosáhly Šárka Nováková /555/, Lenka Menšíková /549/ a Lidka Pančochová 547.

Jmdivize
TJ Sokol Luhačovice „B" – KK Réna Ivančice 2:6 3114 : 3219
Naše „béčko" podalo velmi slabý výkon a soupeři doslova darovalo body. Přísnější měřítko snesou jen výkony Vrati Kunce /559/ a Milana Žáčka /544/, kteří jako jediní dokázali své soupeře porazit a získat body.

Pozvánka
Sobota 17.3. 2018
- 2. KLŽ od 10:00 TJ Sokol Luhačovice – KK Vyškov
- Interliga od 14:00 hostíme KK Rokycany, úřadujícího mistra ČR.

Autor: Vlastimil Červenka

Mohlo by vás zajímat