Reklama
Reklama

Články

Kuželkáři se v Interlize utkali s dalším silným soupeřem, tentokrát z Čech

Ilustrační foto (archiv)
Ilustrační foto (archiv)

6. 3. 2018

Tento víkend se na naší kuželně odehrál souboj dvou nejlepších zástupců českých mužstev Interligy. O body přijelo bojovat družstvo TJ Lokomotiva Česká Třebová, v jehož dresu se představil juniorský mistr světa Jan Bína.

V prvních dvojicích nastoupili v našem dresu Michal Markus s Martinem Vaňkem, Lokomotiva do rozjezdu vyslala Bínu s Kolářem. Michalovi konečně vyšly na první dráze plné, pohlídal si i dorážku a dráhu vyhrál o jednu kuželku. Na druhé dráze soupeř hodně chtěl, ale vůbec se mu nedařilo hrát svoji hru, to Michal hrál v klidu, opět zvítězil a vytvořil si náskok 36 kuželek, což se ukázalo pro další průběh tohoto duelu rozhodující. Třetí dráhu sice hostující hráč vyhrál, ale ve finále rozhodly větší zkušenosti našeho hráče, opět přehrál soupeře v plných a přesnou dorážkou rozhodl o svém vítězství, celkem porazil 653 kuželek, což byl jeho nejlepší letošní výkon, Bína porazil 613 kuželek. Souboj na vedlejších drahách měl od prvního hodu jasně ve své režii Martin, nedovolil Kolářovi ani pomyslet na případný zisk bodu. Přestože se tentokrát Martinovi nedařilo v dorážce, soupeře jasně přehrál, k vítězství mu stačilo porazit 589 kuželek, hostující hráč nahrál jen 540 kuželek. Stav 2:0 a plus 89 kuželek pro nás, to byl velmi slibný vstup do zápasu.

Ve druhé dvojici tentokrát nastoupili Jirka Mrlík a Filip Lekeš, k obratu v utkání vyslal trenér soupeře zkušeného reprezentanta Jirouška a juniora Topiče. Jirka nezačal dobře, na první dráze výrazně ztratil v plných, v dorážce se mu nepodařil obrat a tak dráhu vyhrál soupeř. Na druhé dráze při vyrovnaných plných Jiroušek našeho hráče přehrál v dorážce a vytvořil si pohodlný náskok pro další průběh zápasu. Jenže na třetí dráze Jirka zabojoval, zvítězil a smazal velkou část soupeřova náskoku. Rozhodnout se mělo na poslední dráze. Jirka začal s odhodláním, přehrál soupeře v plných, jenže v dorážce se od něho štěstí odvrátilo, nedařilo se mu „otevřít" tak, aby dalším hodem dorazil, toho hostující hráč využil, dráhu vyhrál o jednu kuželku a to mu stačilo i k zisku bodu pro soupeře. Jirka porazil 583 kuželek, hostující hráč 595. V souběžném duelu Filip začal dobře, na první dráze zvítězil, jenže pak rozehrál Topič velkou partii a na dalších drahách našeho hráče výrazně přehrál, hlavně díky velmi dobré dorážce. Celkem porazil 615 kuželek, což byl nejvyšší výkon hostujícího družstva, Filip tentokrát s výkonem 565 kuželek zůstal za očekáváním. Stav 2:2 a náš náskok v kuželkách se ztenčil na 27.


Před naší poslední dvojicí, Rosťa Gorecký a Radek Polách, stál určitě nelehký úkol. Soupeř totiž proti nim postavil zkušené „finišmany" Havrana s Podzimkem. Zaplněná kuželna byla svědkem urputného boje o důležité body za vítězství v tomto zápase. Rosťa vyhrál první dráhu, na druhé mu nevyšly plné, toho Havran využil a získal ji pro sebe. Jenže pak ukázal Rosťa proč je členem juniorské reprezentace, prokázal pevnější nervy, na dalších dvou hostujícího hráče výrazně přehrál a získal důležitý bod pro družstvo, jeho výkon 629 poražených kuželek byl druhým nejvyšším v celém zápase. Hostující hráč porazil 587 kuželek. To souboj druhé dvojice byl jak na houpačce. První dvě dráhy Radkovi vůbec nevyšly, porazil 285 kuželek, Podzimek svým výkonem 315 výrazně zahrál na nervy všem našim fanouškům. Jenže Radek je velký bojovník, který svých zkušeností dokáže využít, nikdy nevypustí zápas a bojuje do posledního hodu. Jeho hra na dalších dvou drahách znamenala velký obrat v jejich souboji i celém zápase. To totiž nastoupil ten Radek, jak ho známe z posledních zápasů. Každým hodem soupeře přehrával a mazal kuželky z jeho náskoku, porazil 321 kuželek, na to nedokázal hostující hráč najít účinnou zbraň, a tak porazil jen 263 kuželek. Hlavně na poslední dráze doslova hostujícímu hráči „ukradl" vítězství a tím i bod, kterým si byli hosté již jistí. Celkem Radek porazil 606 kuželek, hostující hráč 578. Po posledním hodu nadšení diváci našim hráčům potleskem vestoje děkovali za předvedený výkon.

Konečný stav utkání tak byl 6:2, na poražené kuželky 3625 – 3528.

 

Další výsledky z utkání týmů luhačovického kuželkářského oddílu:

2.KLŽ

TJ Sokol Luhačovice – SK Baník Ratíškovice 2:6 3125-3242

Ženy tentokrát přenechaly body hostujícím hráčkám z Ratíškovic, nejlepšího výkonu dosáhly Hana Krajíčková /557/ a Šárka Nováková /524/.

JMdivize

KK Vyškov „B" – TJ Sokol Luhačovice „B" 5:3 3208-3182
V souboji „béček" nestačilo to naše na vyškovské a těsně prohrálo, nejlepší výkony podali Karel Máčalík /558/ a Tomáš Juřík /550/.

Autor: Vlastimil Červenka

Mohlo by vás zajímat