Titul mistra ČR v sálové kopané v Luhačovicích vybojoval tým z Poličky

Mistrem republiky se v neděli 4. března stali sáloví fotbalisté Poličky. Při závěrečném finálovém turnaji Final four, který hostilo Sportovní centrum Radostova v Luhačovicích, porazila Polička ve finále pražskou Spartu v dramatickém utkání plném zvratů.

Poté co Polička vedla už 2:0, dokázali Sparťané vyrovnat a dokonce se závěrem druhého poločasu utkání dostali do vedení. Polička ale ještě dokázala před vypršením běžné hrací doby v poslední minutě vyrovnat na 3:3 a tak se šlo do prodloužení. Ani to ale nerozhodlo, protože gól nepadl. Rozhodlo se tedy až v penaltovém rozstřelu, který opanovali hráči Poličky, také díky skvělému výkonu svého golmana. Polička se dočkala kýženého titulu po třech neúspěšně sehraných finálový zápasech v předchozích letech.

V utkání o bronz se potkaly dva nejlepší týmy dlouhodobé části republikové futsalové soutěže. Naprázdno vyšel Zlín, který byl v základní části nejlepším týmem a původně tak pokukoval po titulu. Ovšem neprošel přes sobotní semifinálové duely se Spartou Praha. Druhý zástupce hlavního města Chemcomex Praha pak v utkání o bronz navíc uštědřil už tak zklamanému Zlínu krutý debakl, když ho přehrál 9:2.

Z akce nabídneme také videoreportáž z finálového zápasu a zápasu o bronz.