Reklama
Reklama

Články

V Luhačovicích se utkají nejlepší futsalisté

futsal v SC Radostova (foto archiv)
futsal v SC Radostova (foto archiv)

27. 2. 2018

Nejlepší tuzemské týmy hrající sálovou kopanou se utkají o tomto víkendu v Luhačovicích. V místním Sportovním centru Radostova, se totiž uskuteční  Final Four v sálovém fotbalu - futsalu o mistra ČR. O titul se zde utkají nejlepších čtyři celky z Celostátní ligy futsalu.  

Utkání se odehrají v sobotu 3. a v neděli 4. března. 

"V sobotu jsou na programu semifinálové duely, které se hrají na dvě utkání, v neděli pak od 11 hodin souboj o bronz a ve 13 hodin zápas o mistra ČR," infomroval  Petr Koseček, tiskový mluvčí České federace sálového fotbalu. Doplnil také, jaký je systém semifinálových utkání. "Postupuje ten, kdo vyhraje oba zápasy, případně pokud zvítězil v jednom zápase, pokud dopadlo druhé utkání Remízou. Pokud v každém zápase vyhrál jeden ze soupeřů následuje nastavení - takzvaný zlatý poločas, případně penaltový rozstřel," dodal Koseček.

Přidal samozřejmě také termíny sobotních zápasů, ve kterých se lidé mohou seznámit i s účastníky, kteří se v lidové soutěži probojovali mezi nejlepší čtyřku.  Pořadí jejich střetnutí v sobotu 3. března na luhačovické sportovní hale je následující:

13.00, FUTSAL Zlín - Sparta Praha

14.45, CHEMCOMEX Praha -VPS NOVABRIK Polička

16.30, Sparta Praha - FUTSAL Zlín

18.30, VPS NOVABRIK Polička - CHEMCOMEX Praha

Lidé tak mohou přijít fandit i týmu z regionu - celku FUTSAL Zlín, z nedalekého krajského města. V bohaté historii soutěží o titul republikového mistra v sálové kopané má dokonce tým Zlína i jeden titul. Letos se, počítáme-li i československé mistry, bude jednat už o 43. titul mistra republiky. První, ještě za společného státu, získalžádným nováčkem. Celostátní soutěže o mistra republiky se datují ještě z dob společného státu Čechů a Slováků, získal v roce 1976 tým Lokomotiva Vršovice. Například v roce 1981 zvítězili poprvé Slováci, konkrétně VPJŠ Košice. V roce 1996 pak o titul v rámci ČR získal poprvé tým v rámci vyvrcholení soutěže Celostátní liga. Tehdy zvítězili futsalisté TJ PS Přerov. Zlín, který je na špici soutěže i letos, získal titul roku 2016, tehdy se vítězný tým ovšem jsmenoval SMR plus Zlín. Vítězství z uplynulé sezóny přijede letos do Luhačovic obhajovat loňský mistr Chemcomex Praha.

Autor: Nikola Synek

Mohlo by vás zajímat