Reklama
Reklama

Články

Kuželkáře poslední výsledky netěší, v zápasech dominovali soupeři


26. 2. 2018

Výsledky luhačovických kuželkářů a kuželkářek o uplynulém víkendu nepotěšily samotné reprezentanty ani fanoušky tohoto sportu v lázeňském městě. V posledních zápasech se totiž opravdu nedařilo, ať šlo o soutěže mužských týmů nebo o ligu, kterou hrají luhačovické kuželkářky. 

17. kolo Interligy

O tomto víkendu jsme v boji o další interligové body zajížděli na husovickou kuželnu.

Domácí začali utkání tradičně s dvojicí Vymazal, Škoula, my jsme poslali proti nim Vaňka s Markusem. Vymazal ukázal, proč je nejlepším domácím hráčem, první dráhu vyhrál o čtyři kuželky, druhou o tři, na třetí dráze Vaněk stav utkání otočil a tak se rozhodovalo na poslední. Tu si domácí hráč pohlídal a díky většímu počtu poražených kuželek v plných v tomto duelu zvítězil. Celkem porazil 610 kuželek, náš hráč 606. Stejně vyrovnaný byl i druhý duel. Domácí hráč zvítězil na první a třetí dráze, Markus na druhé, a byť na čtvrté mocně finišoval, tak jediná chyba na této dráze ho nakonec připravila o vítězství v utkání. Domácí hráč porazil 571, náš hráč 569 kuželek. Stav 2:0 evidentně další domácí dvojici, Ryba a Šimek, přidal na sebedůvěře. To naši hráči Mrlík s Lekešem naopak klidem neoplývali. Po celý průběh utkání tahali za kratší konec a soupeř každou dráhou navyšoval svůj náskok v poražených kuželkách. Ryba porazil 591 kuželek, Mrlík 555. Ve druhém duelu Šimek dosáhl nejvyššího výkonu v celém zápase, když porazil 627 kuželek a na to bylo Lekešových 576 málo. Po dvou dvojicích byl pro nás velmi nepříjemný stav 4:0, v poražených kuželkách 2399 - 2306. Tento stav postavil před naši poslední dvojici Polách, Gorecký těžký úkol. Zvlášť když za domácí nastoupili nevyzpytatelní Machálek s Mazurem. S „kanárem“ jsme ale z Brna odjet nechtěli, ve hře byla i případná remíza, tak se naše dvojice pokusila o nemožné. Polách přehrál Machálka na první dráze a vytvořil si pohodlný náskok, druhou dráhu vyhrál těsně domácí hráč. Na třetí se našemu hráči obnovilo zranění a tak jsme museli vystřídat, do hry nastoupil Molek, třetí dráhu už nezachránil, ale na poslední zabojoval, celkově zvítězil, když spolu s Poláchem porazili 578 kuželek, Machálek jen 571. Ve druhé dvojici byla situace jasnější, Mazur na našeho hráče nestačil, a tak Gorecký postupně mazal kuželky z náskoku soupeře, ale celý se mu vymazat nepodařil. Domácí hráč porazil 567 kuželek, Gorecký byl našim nejlepším hráčem s výkonem 610 poražených kuželek.

Konečný stav 6:2 (3537-3494), body zůstaly v Brně.

Pozvánka: V sobotu 3.3. hostíme od 14:00 našeho souseda v tabulce, družstvo TJ Lokomotiva Česká Třebová.

 

2.KLŽ

TJ Sokol Husovice – TJ Sokol Luhačovice 7:1 (3203-3038)

Průměrný výkon našich hráček na domácí nestačil, nejvyšších výkonů dosáhly Lenka Menšíková /526/, Šárka Nováková /523/ a Hana Konečná /516/.

Pozvánka: V sobotu 3.3., od 10:00 hostí naše ženy soupeřky z SK Baník Ratíškovice.

 

Jmdivize

TJ Sokol Luhačovice „B“ – KK Moravská Slávia Brno „B“ 2,5 : 5,5 

Naše „B“ podalo průměrný výkon a to na "Morendu“ nestačilo, nejvyššího výkonu dosáhl Milan Žáček, který porazil 559 kuželek, body ale získali Čanda, Juřík a půl bodu za remízu Máčalík.  

Autor: Vlastimil Červenka

Mohlo by vás zajímat