Reklama
Reklama

Články

Výsledky kuželkářských soutěží


19. 2. 2018

Uplynulý víkend přinesl další výsledky kuželkářských soutěží. Víte už, jak se v nim reprezentantkám a reprezentantům Luhačovic dařilo?

16. kolo Interligy
Tento víkend se na naší kuželně představil druhý celek tabulky, Trstená Starek, posílený o dva polské reprezentanty Szulce a Konopku.
Utkání jsme zahájili s dvojicí Jirka Mrlík, Michal Markus, hosté proti nim poslali svého nejlepšího hráče Čecha s Kolejákem. Oba naši hráči drželi se soupeři krok v plných, ale v dorážce tahali za kratší konec, nedokázali vyhrát ani jednu dráhu a tak soupeři celkem jasně získali oba body a nahráli i pohodlný náskok v kuželkách. Jirka porazil 599, jeho soupeř Čech 651 kuželek, Michal 585, Koleják 647 kuželek. Pro nás nepříjemný začátek, ale ještě nic nebylo rozhodnuto.

Utkání pokračovalo dvojicí domácích Radek Polách a Filip Lekeš, proti nim nastoupilo polské duo Szulc s Konopkou. Radek začal slabší plné, ale v dorážce Szulce přehrál a získal vítězství na dráze, na druhé zlepšil plné a získal další vítězství, jenže pak polský hráč soustředěnou hrou na třetí dráze smazal Radkův náskok a na poslední už jen dokonal úžasný obrat a získal další bod pro soupeře. Radek porazil 612 kuželek, soupeř 635. Filip držel s Konopkou krok na první dráze, kterou ale těsně prohrál, pak soupeř přidal na přesnosti a získal i vítězství na dalších dvou drahách, celkem porazil 623 kuželek, Filip nedokázal navázat na svůj minulý domácí výkon a tentokrát porazil 559 kuželek. Stav 0:4 a výrazná ztráta v poražených kuželkách, o osudu utkání bylo rozhodnuto.

Před Rosťou Goreckým a Martinem Vaňkem stál úkol zmírnit hrozící debakl, proti nim nastoupili Starek s Šibalem. Rosťa svého soupeře porazil na třech drahách, hlavně díky přesné dorážce – 247-, kterou se dostal i do „šestky kola". Docílil z našich hráčů nejvyššího výkonu, když porazil celkem 643 kuželek, soupeř 606. To Martin první dráhu prohrál o tři kuželky, jenže pak vzal režii utkání do svých rukou a nenechal nikoho na pochybách, že je bojovník do posledního hodu. Porazil 610 kuželek a získal druhý bod pro družstvo. Šibal byl jediný hráč soupeře, který neporazil „šestistovku", když se jeho výkon zastavil na 589 kuželkách. Dobojováno, celkový stav utkání 2:6, 3608 : 3751.

2.KLŽ
TJ Sokol Luhačovice – KK Blansko „B" 6:2 3159:3069
Naše ženy si snadno poradily se soupeřkami z Blanska, hlavně díky výkonu Zdenky Svobodové, která porazila 567 kuželek, zdárně jí sekundovala Lidka Pančochová s 563 poraženými kuželkami.

Jmdivize
TJ Val. Meziříčí „B" – TJ Sokol Luhačovice „B" 5:3 3201:3177
Družstvo „B" sehrálo nevydařené utkání ve Valašském Meziříčí, nejlepšího výkonu dosáhl Mira Hvozdenský, který porazil 558 kuželek.

Pozvánka na víkend:
V sobotu 24.února od 09:00 TJ Sokol Luhačovice „B" – KK Moravská Slávia Brno „B"

Autor: Vlastimil Červenka

Mohlo by vás zajímat