Reklama
Reklama

Články

Jak se luhačovickým dařilo v kuželkářských soutěžích?

Ilustrační foto (archiv)
Ilustrační foto (archiv)

12. 2. 2018


K utkání 15. kola Interligy jsme tento víkend zajížděli na kuželnu souseda v tabulce  - slovenského týmu ŠKK Modranka. Domácí v minulém kole porazili na své kuželně českého mistra SKK Rokycany a neskrývali chuť získat skalp i dalšího českého medailisty.

V prvních dvojicích nastoupili za domácí Dolnák s Dovičičem, proti nim v našem dresu Michal Markus a Martin Vaněk. Michal začal velmi špatně, v plných porazil jen 80 kuželek a náskok soupeře už v dorážce nedokázal smazat. Druhou dráhu začal odpovědněji a soupeře v plných přehrál, jenže soupeř zahrál velmi dobrou dorážku a posledním hodem srovnal stav a tak si bod rozdělili. Další dvě dráhy už Michal soupeře nepustil k jeho hře, přehrál ho jak v plných, tak i v dorážce a získal velmi důležitý bod pro družstvo, když porazil dohromady 618 kuželek, soupeř jen 610. Dovičič hrál velmi dobře plné, ale v dorážce na Martina výrazně ztrácel a tak náš hráč v poklidu vyhrál na všech drahách a celkovým výkonem 633 se stal i nejlepším hráčem zápasu. Soupeř porazil 590 kuželek. Zisk obou bodů znamenal dobrý start do zápasu.

Ve druhých dvojicích se o body poprali domácí Ležovič a Jankovič, za nás Jirka Mrlík s Radkem Poláchem. Jirka ukázal, že mu slovenské kuželny vyhovují, začal s velkou chutí a Ležoviče od prvních hodů přehrával, s přehledem dovedl duel do vítězného konce hlavně díky přesnější dorážce. Porazil 602 kuželek a jelikož soupeř skončil na 540 kuželkách, tak získal i výrazný náskok pro družstvo. Radek sehrál se svým soupeřem daleko vyrovnanější souboj, střídavě se přetahovali o vítězství na drahách, až o zisku bodu rozhodovala poslední dorážka, která se našemu hráči, možná i vinou zdravotní indispozice, vůbec nepovedla a tak přenechal domácím první bod. Konečný součet poražených kuželek vyzněl lépe pro domácího hráče, 569 ku 561. Stav 1:3 a víc jak 100 kuželek v náš prospěch nedával domácím velkou šanci na vítězství v utkání.

S tímto se nechtěli smířit domácí Beránek s Pažitným, kteří nastoupili s pevným odhodláním o obrat v utkání a zisku bodů pro své družstvo. K tomu je velmi hlasitě hecovala skupina domácích fanoušků. Případný zisk dalších bodů, nebo alespoň udržení získaného náskoku bylo úkolem pro Filipa Lekeše s Rosťou Goreckým. Beránek přehrál Filipa na všech drahách, tomu se totiž zápas vůbec nevydařil a porazil jen 544 kuželek. Domácí hráč získal pro své družstvo druhý bod, když porazil 601 a smazal tím i výraznou část náskoku v kuželkách. To nejlepší hráč domácího družstva Pažitný měl v Rosťovi vyrovnaného soupeře, každý z nich zvítězil na dvou drahách a tak o výhře domácího hráče rozhodla hodně vydařená třetí dráha, kde v plných porazil 112 a přidal 63 v dorážce, celkem 175. Rosťa zahrál 155 a tento náskok rozhodl o zisku třetího bodu pro domácí družstvo. Celkem domácí hráč porazil 630 kuželek, Rosťa 613.

Výsledek utkání: ŠKK Modranka – TJ Sokol Luhačovice 3 : 5 3540 : 3571
V sobotu 17. února hostíme druhý tým interligové tabulky družstvo ŠK Trstená Starek.

 

DALŠÍ VÝSLEDKY KUŽELKÁŘSKÝCH UTKÁNÍ:

Jihomoravská divize

TJ Sokol Luhačovice „B" – Dubňany „B" 2 : 6 3253 : 3325
Naše záloha nepotvrdila výkonnostní vzestup po venkovním vítězství v minulém kole a po nepřesvědčivém výkonu přenechala body hostujícímu družstvu. Nejlepších výkonů dosáhli Tomáš Molek 575 a Milan Žáček 568

2. Kuželkářská liga žen
HKK Olomouc – TJ Sokol Luhačovice 5 : 3 3190 : 3159
Ženy nestačily na výkon domácího družstva, který byl i nejvyšším dosaženým výkonem v tomto kole. Nejlepších výkonů dosáhly Hana Konečná a Šárka Nováková.

 

POZVÁNKA NA VÍKEND:

Sobota 17. 2.
2.KLŽ 10:00 TJ Sokol Luhačovice - Blansko „B"
Interliga 14:00 TJ Sokol Luhačovice – ŠK Trstená Starek

Autor: Vlastimil Červenka

Mohlo by vás zajímat