Reklama
Reklama

Články

Luhačovice nabídnou oblíbené masopustní veselice

Fašankový průvod vyrazí opět od zámku
Fašankový průvod vyrazí opět od zámku

8. 2. 2018

Také Luhačovice čekají oblíbené akce plné maškar a bujarého veselí, které každoročně předcházejí času půstu v předvelikonočním období.

V sobotu 10. února se opět vydá městem průvod maškar. Tradiční fašankovou obchůzku plnou zpěvu a veselí jako obvykle organizuje folklorní soubor Malé Zálesí. „Akce začíná v 10 hodin u zámku a průvod se vydá obvyklou trasou," přiblížila za organizátory Alena Slámová. Maškary se tak od zámku vydají směrem přes ulice Družstevní, Ludkovickou, Hrazanskou, Slunnou, Nádražní, Masarykovu a Krátkou. V průvodu, kterého se účastní děti i dospělí, by ani tentokrát neměla chybět řada převleků tradičního lidového typu, jako například masky zvířátek, řemeslníků, strašáka, vojáka a podobně. Nikdy nechybí ani medvěd, kterého vodí od domu k domu a při jednotlivých zastávkách si vždycky zatancuje s „paňmámou".
Rovněž v sobotu 10.2. ale od večerních 19 hodin se koná oblíbená maškarní tancovačka v sokolovně, zvaná Šibřinky. Letošní ročník je ve znamení tématu „Tvoje tvář má známý hlas," což dává poměrně širokou možnost, za jakou masku jít. Součástí programu, který se spustí kolem 20. hodiny, bude opět také hudební vystoupení. Letos zahraje Georgo Zlín a také DJ Rádia Zlín.
Luhačovická sokolovna hostí v neděli také Dětské šibřinky, pořádané od 14 hodin společně sokoly a DDM Luhačovice. A jaké bude letošní téma dětského karnevalu plného her a soutěží?
„Tentokrát se děti užijí program na téma Zimní hrátky," informovala za TJ Sokol Luhačovice Tatiana Heinzová.
Masopustní veselí zakončí rovněž v sokolovně v úterý 13. února večer opět dospělácké Pochovávání basy, při kterém nebude jako obvykle chybět „pan biskup", průvod maškar „truchlících" nad „zesnulou" basou a samozřejmě řada veselých proslovů komentujících také dění uplynulého roku.

Autor: Nikola Synek

Mohlo by vás zajímat