Reklama
Reklama

Články

Kuželkáři bodovali v Interlize i v divizní soutěži

Ilustrační foto (archiv)
Ilustrační foto (archiv)

5. 2. 2018

Čtrnácté kolo Interligy sehráli luhačovičtí kuželkáři na domácí půdě. První únorový víkend na naši kuželnu zavítal jeden z kandidátů sestupu, družstvo z východoslovenského Šariše.


S malou změnou v zahajovací dvojici, kde vedle Markuse tentokrát nastoupil Mrlík, jsme vykročili k dalšímu vítězství a zisku bodů. Soupeř vsadil na mladého Rohála a zkušeného Magalu. Jelikož Rohál za Markusem zaostával od prvního hodu, po dvou drahách jej vystřídal Kováč, ale ani on žádný obrat nedokázal a tak průměrný výkon našeho hráče, kdy porazil 587 kuželek, na společných 541 obou soupeřů stačil. To Mrlík sehrál s Magalou vyrovnanější duel, první dráhu vyhrál, pak převzal soupeř iniciativu, zvítězil na dalších dvou a tak o vítězi rozhodovala poslední dráha. Tu ale náš hráč zahrál podle svých představ a lepší dorážkou získal vítězství, a tím i druhý bod pro družstvo, když celkově porazil 591 kuželek, soupeř 587.
V prostřední dvojici se v našem dresu představili Lekeš a Polách, u hostů Olejňák a s ním jejich nejlepší hráč Beran. Lekeš první dráhu prohrál, na druhé zpřesnil dorážku a získal ji pro sebe. Třetí byla v režii soupeře a tak měla opět rozhodnout poslední dráha. Olejňákovi vyšly plné, ale náš hráč ukázal, že už není takový nováček a v dorážce soupeře přehrál, průběh zápasu otočil, pokořil těsně šestistovku a získal celkové vítězství, skóre 601 ku 584. Na vedlejších drahách probíhal vyrovnaný souboj, Polách vyhrál první dráhu o jednu kuželku, stejně tak i druhou, jenže další dvě dráhy odsoudil náš hráč soupeře do role diváka, porazil 331 kuželek, na to soupeř nenašel odpověď, jeho 281 kuželek bylo zoufale málo. Takže po posledním hodu svítilo na ukazateli 634 ku 584. Stav 4:0 a pohodlný náskok v kuželkách nedával soupeři velkou naději na obrat v utkání. V naší poslední dvojici totiž nastoupili Gorecký a Vaněk. Za hosty Hliviak a Foltín. Gorecký se trápil v dorážce, přesto ale bojoval a dovedl svůj duel do vítězného konce, průměrných 584 na soupeře stačilo, ten porazil 562. Vaněk začal v pohodě a na první dráze Foltína smetl, ten se nechal na druhé dráze vystřídat Gumanem, ale ani to nepřineslo žádnou změnu v průběhu utkání. Náš hráč pokračoval ve své „jízdě" a porazil celkem 615, Guman skončil na 570. Rozhodnuto, soupeř si odváží na východ „kanára".
TJ Sokol Luhačovice – TJ Slavoj Velký Šariš 8:0 3613 : 3428

 

Jmdivize
KK Orel Ivančice - TJ Sokol Luhačovice B 2:6 3102 - 3202
„B" zabojovalo na ivančické kuželně a přivezlo důležité body, nejlepší výkon předvedl Vraťa Kunc, který porazil 556 kuželek.

POZVÁNKA NA VÍKEND (Pozor změna začátku utkání!)
Sobota 10. února od 14:00 TJ Sokol Luhačovice B - SK Kuželky Dubňany

 

Autor: Vlastimil Červenka

Mohlo by vás zajímat