Reklama
Reklama

Články

Další studentka SOŠ Luhačovice získala titul královny regionů

Nejlepší účastnice letošní soutěže (vítězka K. Stratilová uprostřed)
Nejlepší účastnice letošní soutěže (vítězka K. Stratilová uprostřed)

31. 1. 2018

Nejen luhačovické lázně vozí pravidelně ocenění z lednových brněnských veletrhů cestovního ruchu GO a Regiontour. Už potřetí se tam podařilo v rámci doprovodné soutěže Region Regina o královnu regionů uspět studentce luhačovické Střední odborné školy. 

Vítězkou se tentokrát stala Katka Stratilová, studentka třídy 2. M luhačovické školy.  "Ve čtyřech disciplínách představila Luhačovské Zálesí. Porotu seznámila s historií lázní Luhačovice scénkou, ve které vystupovali i její spolužáci. Pokračovala pozvánkou na sedm nejdůležitějších akcí konaných v Luhačovicích. Svým zpěvem ve volné disciplíně oživila atmosféru soutěže. Jako krajovou specialitu nabídla „játrovů máčku s kysaným zelím a slanicovú šiškú,“ informovalo s radostí vedení školy na webu této vzdělávací instituce s tim, že narozdíl od nakyselalé příchuti představeného pokrmu si tak tým školy užívá sladkého vítězství. Toho se podařilo luhačovickým studentkám zmocnit i v předchozích dvou letech. Letošní královna regionů Stratilová totiž navázala stejným způsobem na úspěchy, které zaznamenaly jeji spolužačky ze školy  Tereza Gorčíková (v ročníku soutěže 2016) a Barbora Tymrová (vloni). V soutěži však nepropagovali před porotou všechny Luhačovice, například Tymrová vloni přiblížila porotě mikroregion Buchlov, odkud pochází. Vystupovala tehdy také v tamním kroji. 

Letošní vítězka se z úspěchu může radovat i díky tomu, že je spojen s věcnou cenou. Šestnáctiletá Stratilové si tak vybojovala i hlavní cenu -  týdenní pobyt v Chorvatsku. V soutěži, která je sice určitou obdobou soutěží krásy, ale především se snaží popularizovat regiony a speciality, byly i letos oceněny také další studentky. Stříbrná příčka tentokrát patřila reprezentantce Krnova Michaele Petrečkové a bronz vybojovala Barbora Stašáková zastupující Vysočinu. Titul Miss sympatie získala dívka z Jeseníků a cena za prezentaci krajové speciality putovala tentokrát na Hanou. Záštitu nad soutěží převzalo Ministerstvo pro místní rozvoj ČR spolu s agenturou CzechTourism, Asociací krajů ČR a Asociací cestovních kanceláří ČR.

Autor: Nikola Synek

Mohlo by vás zajímat