Reklama
Reklama

Články

Kuželkáři hráli 13. kolo Interligy

Ilustrační foto (archiv)
Ilustrační foto (archiv)

22. 1. 2018

První letošní venkovní utkání jsme odehráli na žižkovské kuželně proti Slavoji Praha. Domácí družstvo, které je na posledním místě tabulky, nemělo být překážkou k zisku dalších bodů.

Za domácí nastoupili do první dvojice Gartus a Janko, my jsme proti nim postavili Martina Vaňka s Michalem Markusem. Lídr domácích Gartus ale na Martina nestačil, výrazně prohrál první dráhu, na druhé se vzchopil, těsně ji vyhrál, ale na třetí a čtvrté už náš hráč opět režíroval hru podle svých not a domácí „jedničku" doslova smetl. Při vyrovnaných plných rozhodla výrazně kvalitnější Martinova dorážka, která stanovila rozdíl v počtu poražených kuželek v náš prospěch při výkonech 574 ku 617. Stejný scénář se odvíjel i v souběžném duelu, kde Michal také zvítězil na třech drahách, a jelikož i on předvedl velmi kvalitní dorážku, tak v konečném součtu dosáhl nejvyššího výkonu v utkání, a to 631 poražených kuželek proti soupeřovým 565. Stav 0:2 a výrazný počet kuželek v náš prospěch přinesl klid nám, ale negativně ovlivnil psychiku domácích hráčů, což se v dalších duelech potvrdilo. V prostřední dvojici domácí postavili zkušeného Stašáka s Pavlíkem, v našem dresu proti nim Radek Polách s Jirkou Mrlíkem. Radek na prvních dvou drahách Stašáka výrazně přehrál a donutil domácí k jeho vystřídání Dvořákem, ale ani on průběh zápasu nedokázal zvrátit, oba nahráli jen 491 kuželek. Radek mu povolil získat bod až na poslední dráze, kdy už bylo o jeho výrazném vítězství rozhodnuto, k tomu mu stačilo porazit 572 kuželek. Vyrovnaný duel sehráli Pavlík s Mrlíkem, domácí hráč, přestože v konečném součtu porazil víc kuželek, odešel s prázdnou. Získal vítězství jen na jedné dráze, takže díky třem vyhraným drahám bral tento důležitý bod Jirka. Poměr poražených kuželek 604 ku 589. K poslednímu pokusu o alespoň remízu v tomto utkání vyslali domácí Valtra s Kudějem. My jsme postavili naše juniory Filipa Lekeše s Rosťou Goreckým. Valtr Filipovi vzdoroval jen na druhé dráze, na které těsně zvítězil. Výrazným vítězstvím na třech drahách Filip získal další bod, když porazil 578 kuželek, soupeř jen 534. čestný bod domácím zachránil Kuděj, který přehrál trápícího se Rosťu díky lepší dorážce. Rosťovi se nedařilo udržet svoji uličku, toho soupeř využil a zahrál svůj letošní nejlepší výsledek, když porazil 624 kuželek, proti němu Rosťa 574.
Konečný stav utkání: 1:7, domácí porazili 3392 a my 3561 kuželek.

Další výsledkový servis - Jmdivize
TJ Sokol Luhačovice B - KK Orel Ivančice 5:3 3214-3182
Hráči „B" družstva dokázali ve vyrovnaném utkání udržet náskok v kuželkách z prostřední dvojice a při vítězství Žáčka, Hvozdenského a Čandy nad svými soupeři získali další důležité body do tabulky.

Pozvánka
V sobotu 27.1. 2018 proběhne na naší kuželně Mistrovství Zlínského kraje v kategorii juniorů. Začátek je od 09:00 hod. Přijďte povzbudit naše hráče Goreckého, Lekeše a Molka!

Interliga 13. kolo

Autor: Vlastimil Červenka

Mohlo by vás zajímat