Reklama
Reklama

Články

Hostům nabízí k ubytování i hraní počítačových her. Koncept se ujal


18. 1. 2018

Se zajímavým konceptem přišlo nedávno luhačovické ubytovací zařízení Vila Vyšehrad. V rámci budovy totiž vznikl jedinečný LAN PARTY HOTEL. Ten nabízí vyžití pro milovníky počítačových her. Hostům s touto vášní se nabízí skvěle vybavená místnost s pěti výkonnými počítači špičkové kvality určenými pro hraní her po síti.

S konceptem přišel provozovatel Vyšehradu Adam Buberník, který je samozřejmě sám také součástí komunity hráčů počítačových her. „Na počítači hraji od dětství. Teď provozuji necelé dva roky Vyšehrad a přemýšlel jsem, jak oživit naši nabídku, tak mě v té souvislosti napadl tento zajímavý koncept, který nefunguje skoro nikde na světě, tuším, že něco podobného mají snad na třech místech, třeba v Dubaji a Bangkoku," poznamenal Buberník. Na přelomu září a října 2017 tak spustil unikátní službu, která nabízí jednak místnost s výkonnými computery, ovšem i se zázemím přilehlé kuchyňky a šatny, a je samozřejmě propopojena s nabídkou ubytování se snídaní.
Zákazníci, o které prý není nouze, se dělí na dvě skupiny.
„Přijíždějí jednak týmy profesionálních hráčů, které tu společně trénují. Další skupinou jsou lidé, kteří přijedou s přáteli prostě si zahrát pro zábavu," popsal Buberník. Obvykle skupina v LAN PARTY HOTELU stráví 3 až 4 noci. „Pro ubytování využijí 2 až 3 pokoje, což je pro nás dost, vzhledem k tomu, že Vyšehrad k ubytování nabízí celkem 10 pokojů. Výborně to tak pomáhá řešit zaplnění kapacity třeba právě v zimních měsících mimo lázeňskou sezónu," nastínil Buberník. Celkově už se zde vystřídaly za asi 5 měsíců fungování desítky hráčů „gamesek". „Přijelo sem už něco mezi 20 a třiceti skupinami hráčů, tak 3-4 měsíčně. Poptávka ale roste," popisuje provozovatel nevšedního konceptu. A co hosté nejraději hrají? „Hrajou se tu různé hry - - střílečky i strategie. Z konkrétních titulů můžu uvést například League of Legends, dále Counter Strike Go nebo PUBG," poznamenal Buberník.
Propagaci specifického hotelu řeší samozřejmě stylem blízkým uživatelům této služby. „O celém konceptu a jeho vzniku jsme zveřejnili video na Youtube, informace šíříme pomocí Facebooku a na webech věnovaných hráčské komunitě," naznačil Buberník.
V popularizaci zařízení pomohlo i to, že někteří hráči patří ke známým youtuberům a ti po internetu přenášeli živě své hraní právě z herní seance v LAN PARTY HOTELu. „Například u nás byl hráčské komunitě známý Pavel Herdyn Mikeš," doplnil Buberník.
Přestože zařízení speciální místnosti pro počítačové hráče nebylo levnou záležitostí, provozovatel Vyšehradu investic prý rozhodně nelituje. „Už teď se mi z půlky vrátila," vysvětlil. S úspěchem konceptu se pojí i další plány do budoucna.
„Vize je taková, že bychom mohli počet počítačů navýšit a pořádat u nás i herní turnaje," prozradil plány Buberník. Jak moc se do budoucna koncept LAN PARTY HOTELu ještě rozvine se tak uvidí. Jedno je však jisté, Luhačovice mají opět novou zajímavost, která teď může zaujmout zejména mladší z návštěvníků lázeňského města. 

(Další informace lze získat na www.lanpartyhotel.cz )

Autor: Nikola Synek

Mohlo by vás zajímat