Reklama
Reklama

Články

Kuželkáři se utkali s Podbrezovou


15. 1. 2018

Druhý lednový týden jsme zahájili jarní část letošního ročníku Interligy. A hned prvním soupeřem, který se na naší kuželně představil, byl úřadující mistr ŠK Železiarne Podbrezová, se srbskými reprezentanty Danielem Tepšou a Vili Zavarkem, nejlepším světovým hráčem. 

Předpokládaný velký zájem diváků o toto utkání se potvrdil, a tak nebylo žádným překvapením, že kuželna byla zaplněna do posledního místa, a to nejen místními kuželkářskými nadšenci, ale i z širokého okolí.
Jako první nastoupili v našem dresu Jirka Mrlík s Filipem Lekešem, soupeř proti nim vyslal své dva momentálně nejlepší hráče, Kunu se Zavarkem. V souboji „levých uliček" byl slovenský reprezentant úspěšnější, rozhodující byla druhá dráha, kterou vyhrál o 46 kuželek, další sice Jirka vyhrál, ale na poslední si soupeř už náskok pohlídal a zvítězil, když porazil celkem 612 kuželek proti Jirkovým 538.
Před Filipem stál těžký úkol - uhrát proti mistru světa „přijatelný" výsledek. Nervozita ze soupeře byla na Filipovi znát, ale ani Vili nebyl v herní pohodě, Filipovi se dokonce podařilo na druhé dráze zvítězit, a to donutilo Zavarka zpřesnit hru a na dalších drahách podat vyšší výkon, který mu zajistil vítězství při 648 poražených kuželkách, Filip se za svůj výkon 581 rozhodně stydět nemusí.
V prostřední dvojici jsme postavili „opavské odchovance" Martina Vaňka a Michala Markuse, proti nim dvojice slovenských reprezentantů Nemček a Tomka. Martin začal skvěle, na první dráze 110 do plných, jenže Nemček dokázal v dorážce otočit výsledek ve svůj prospěch a získat důležitý první bod, dominoval i na dalších dvou drahách a až na poslední se podařilo Martinovi získat bod a korigovat celkový výsledek výkonem 602 ku 636 kuželkám soupeře.
Michal začal velmi slibně, po prvních dvou drahách měl výkon 325, soupeř 264, jenže další dráhy se role otočily a Tomka začal náskok stahovat, obě sice vyhrál, ale ztrátu už srovnat nedokázal. Michal získal náš první bod, když porazil 622 kuželek, a to bylo na soupeřových 582 málo.
Do posledních dvojic nastoupili Radek Polách s Rosťou Goreckým, proti kterým vyslal soupeř Vadoviče s Tepšou. Radek první dráhu těsně prohrál, na dalších dvou ale dominoval soupeř, na poslední získal náš hráč vítězství a čestný bod, který ale neměnil nic na skutečnosti, že si hosté připsali další vítězný bod.
Pozornost všech diváků byla upřena na druhou dvojici, kde náš juniorský reprezentant Gorecký bojoval o bod se zkušeným srbským matadorem Tepšou. Rosťa vyhrál první dráhu, druhou získal soupeř, třetí opět náš hráč a tak se o vítězi mělo rozhodnout na poslední dráze. Tu vyhrál soupeř, ale až posledním hodem v zápase rozhodnul, že si z tohoto duelu odnese půl bodu za remízu. Krásný, napínavý a vzrušující souboj dvou výborných kuželkářů, kteří docílili stejný výsledek - 612 poražených kuželek, nadchnul všechny přítomné.

Výsledek utkání: TJ Sokol Luhačovice – ŠK Železiarne Podbrezová 1,5 : 6,5 (3555 : 3725)

Jihomoravská divize
KK Blansko B - TJ Sokol Luhačovice B 2:6 (3221-3338)

Naše družstvo „B" si po kvalitním výkonu odvezlo oba body z Blanska, a to díky velmi dobrým výsledkům, které předvedli Molek 575, Hvozdenský 573, Juřík 570 a Žáček s 565 poraženými kuželkami.

Autor: Vlastimil Červenka

Mohlo by vás zajímat