Reklama
Reklama

Články

I Luhačovice čekají prezidentské volby


12. 1. 2018

Také v Luhačovicích se otevřou v pátek 12. ledna ve 14 hodin volební místnosti, kde lidé budou moci hlasovat pro svého favorita na post hlavy státu. 

V pátek se volí od 14 do 22 hodin, hlasovat lze i v sobotu 13. ledna od 8 do 14 hodin. U prezidentských voleb se dá předpokládat i tentokrát hojná volební účast. Při minulém hlasování, když si lidé v roce 2013 prezidenta ČR vybírali takto přímo poprvé, byla v prvním kole celková volební účast 61,31 procent oprávněných voličů. V Luhačovicích to přitom bylo 62,95%. V Luhačovicích lze opět předpokládat také účast určitého počtu voličů odjinud, kteří zde nemají trvalé bydliště. Mnozí jsou v Luhačovicích totiž na léčebném pobytu či jako turisté. Volit zde mohou ale pouze buď pokud mají vyřízen voličský průkaz nebo pokud jsou v léčebném zařízení a nechali se zapsat na zvláštní seznam voličů.

Lidé si letos mohou vybrat z 9 kandidátů, kteří se včas zaregistrovali a splnili všechny podmínky. Kandidáti jsou – abecedně řazeno dle příjmění: Jiří Drahoš, Pavel Fischer, Petr Hannig, Marek Hilšer, Michal Horáček, Jiří Hynek, Vratislav Kulhánek, Mirek Topolánek a Miloš Zeman.
Pokud některý z kandidátů nezíská nadpoloviční většinu platných hlasů v prvním kole, uskuteční se kolo druhé, které by se konalo v pátek 26. ledna a v sobotu 27. ledna. I v druhém kole prezidentských voleb, které miniule proběhlo, byla v Luhačovicích účast voličů značná, a sice 62,06%.

Autor: Nikola Synek

Mohlo by vás zajímat