Reklama
Reklama

Články

Starostka přijala dva oceněné - hoteliéra a šéfku dobročinné organizace


21. 12. 2017

Na Luhačovickou radnici zavítali na pozvání 21. prosince Veronika Záhorská a Petr Borák. Přijala je starostka města Marie Semelová. Oběma pogratulovala za významné ocenění, které v letošním roce obdrželi, a poděkovala jim, že tím přispěli také k šíření dobrého jména Luhačovic.

Záhorská se v půli roku stala Ženou regionu Zlínského kraje. Ocenění obdržela především za svoji charitativní činnost, které se věnuje již po řadu let jako ředitelka sdružení Korunka Luhačovice. To pomáhá zdravotně postiženým či jinak znevýhodněným dětem a jejich rodinám, díky výtěžkům z pořádání řady charitativních akcí a také z prodeje charitativních dárkových předmětů. Záhorská je ovšem i významnou zástupkyní podnikatelského sektoru v Luhačovicích. S druhým oceněným ji tak pojí stejný obor činnosti a sice hoteliérství, je totiž mimo jiné i ředitelkou známých luhačovických lázeňských hotelů Miramare.
Mezi jedny z nejznámějších hotelů Luhačovic patří ale také hotel Augustiánský dům, kterému šéfuje druhý z hostů, přijatých starostkou, Petr Borák. A že vede tento podnik výborně, svědčí i jeho nedávné ocenění. Jako generální manažer Wellness & spa hotelu Augustiniánský dům byl odbornou porotou vybrán k udělení prestižního ocenění Hoteliér roku 2017 v kategorii nezávislé hotely. Ocenění obdržel na slavnostním vyhlášení prvního prosince v Olomouci. Právě tam se totiž letos konalo udílení výročních cen Asociace hotelů a restaurací České republiky.
Oběma oceněným starostka předala pamětní listy a symbolické dárkové tašky a krátce si s nimi během asi půlhodinového setkání na radnici popovídala, například o tom, jak cenu přebírali a o hodnocení nominovaných a způsobu nominací na ocenění, ale i o řadě dalších aktuálních témat a řeč přišla samozřejmě také na aktivity Korunky Luhačovice a hoteliérství. Vzhledem k tomu, že Petr Borák byl oceněn před krátkým časem, přinesl na radnici také ukázat cenu, kterou obdržel.

 FOTOGALERIE

Autor: Nikola Synek

Mohlo by vás zajímat