Reklama
Reklama

Články

Luhačovice navštívil velvyslanec Nizozemí


1. 12. 2017

Velvyslanec Nizozemí Kees Jan René Klompenhouwer zavítal ve čtvrtek 30.11. na luhačovickou radnici, kde návštěvu uvítal místostarosta města Radomil Kop.
Velvyslanci a jeho doprovodu Kop krátce představil město Luhačovice, pohovořil o léčebných pramenech a lázeňství, ale také například o problémech, které město trápí, jako je tranzitní kamionová doprava nebo odchod mladých lidí z Luhačovic za prací jinam. Upozornil také na to, že Luhačovice se vyznačují nejen krásnou architekturou a léčebnými prameny, ale také bohatým kulturním životem, který všem návštěvníkům i obyvatelům nabízejí. A poukázal nejen na význam města z kulturního, ale i z politického hlediska.

„Konalo se zde před časem dokonce i setkání ministrů zemí Evropské unie. Díky kulturnímu a společenskému životu přestávají Luhačovice být pro návštěvníky jen sezónní záležitostí letních měsíců," upozornil Kop.
S hosty pohovořil také o cestovním ruchu, v němž se profesně takřka celý život aktivně pohybuje. Vzhledem k tomu, že místostarosta má rodinu v Německu, kde sám strávil několik let, bez potíží se s Velvyslancem domluvil německy.
„Většina Holanďanů tento jazyk ovládá, proto mě nepřekvapilo, že u jeho excelence by to bylo jinak," poznamenal Kop. S návštěvou si rovněž povídali o Kopově příjmení, které může být právě holandského původu. Místostarosta také ocenil, že mezi lidmi z Nizozemí je z hlediska turistiky o Česko velký zájem a Holanďané míří také do Luhačovic. Velvyslanec obdržel od místostarosty závěrem asi půlhodinové návštěvy dárkovou tašku s upomínkovými předměty a nizozemský představitel se rovněž podepsal do pamětní knihy radnice. Poté s doprovodem pokračoval k dalším u programu v Luhačovicích, mimo jiné prohlídce města. Klompenhouwer do Luhačovice zamířil s doprovodem z akce, která se konala v Prakšicích nedaleko Uherského Brodu. Provázeli jej proto také zástupci společnosti Solar Global. Spolu s nimi v ten den velvyslanec v Prakšicích totiž slavnostně zahajoval provoz speciální velkokapacitní baterie, kterou Solar Global právě zprovoznila ve svém tamním provozu. Prakšická kontejnerová baterie, která dokáže rozsvítit 100 tisíc led žárovek na hodinu, byla dodána právě z Nizozemí a bude využita k vyrovnání výkyvů v elektrické síti. Zástupci energetické společnosti vzácné návštěvě chtěli ukázat také jedinečnost nejkrásnějších moravských lázní, které jsou jedním z nejvíce atraktivních míst regionu.

FOTOGALERIE

Autor: Nikola Synek

Mohlo by vás zajímat