Reklama
Reklama

Články

Kuželkářům se v Interlize i tentokrát dařilo

Ilustrační foto (archiv)
Ilustrační foto (archiv)

27. 11. 2017

V tomto týdnu se hrálo jenom jedno utkání Interligy, a to dohrávka minulého kola mezi naším družstvem a slovenským nováčkem TJ Tatran Spišská Nová Ves.

Utkání jsme zahájili s dvojicí Jirka Mrlík a Martin Vaněk, za hosty nastoupili mladíček Čéči a jejich nejzkušenější hráč Valigura. Jirka první dvě dráhy s přehledem vyhrál a vytvořil si dostatečný náskok, který mu umožnil dovést zápas k vítěznému konci a zisku bodu. K tomu mu stačil výkon 616 kuželek, když soupeř porazil 575 kuželek. To souběžný duel měl daleko větší „náboj", hostující hráč vyhrál první dvě dráhy a k tomu si vytvořil náskok 23 kuželek. Martin se trápil, ale nechtěl připustit žádné drama. Třetí dráhu vyhrál a na poslední ukázal, že pořád patří k naší kuželkářské špičce. Porazil 100 kuželek v plných a pak předvedl kuželkářský koncert, při kterém uznale tleskali i soupeři. V dorážce porazil šest devítek po sobě, celkem úžasných 90 kuželek, čímž překlopil průběh duelu ve svůj prospěch a získal bod pro družstvo. Posledním hodem se zastavil jeho výkon na 627 kuželkách, soupeř porazil 613 kuželek. Do druhé dvojice nastoupili Radek Polách a Tomáš Molek, hosté proti nim postavili Jána Peštu a Benka. Radek první dráhu prohrál o kuželku, druhou zremizoval, jenže třetí opět vyhrál soupeř a tak na zisku bodu pro hosty už nic nezměnilo ani výrazné vítězství Radka na poslední dráze. Radek celkem porazil 592 kuželek, soupeřův výkon byl 580 kuželek. Tomáš dostal po dlouhé době šanci nastoupit v základní sestavě, větším soupeřem než slovenský hráč mu ale byla jeho vlastní nervozita. První dráhu po urputném boji vyhrál, druhou zremizoval, třetí ale vyhrál soupeř a tak o vítězi se rozhodovalo na poslední dráze. Tomáš zahrál lépe do plných, ale soupeři se víc dařilo v dorážce, Tomáš ale posledním hodem dokázal vybojovat další remízu a tak při rovnosti bodů o vítězství rozhodl vyšší počet poražených kuželek na straně našeho hráče v poměru 547 ku 541. Jako poslední dvojice se představili v našem dresu Michal Markus a s ním Rosťa Gorecký, u soupeře Vladimír Pešta s Klubertem. Michal se trápil, nedařilo se mu v dorážce, jak jsme zvyklí, přesto ale soupeře přehrál na všech drahách, a přidal další bod pro naše družstvo. Stačilo mu k tomu porazit 586 kuželek, soupeř totiž porazil jen 549 kuželek. To Rosťa opět ukázal, že jeho forma je stabilní. Soupeř s ním držel krok v plných, v dorážce ale tahal za kratší konec, Rosťa totiž dokázal porazit v dorážce 275 kuželek, což mu pomohlo k dosažení nejvyššího výsledku v celém utkání, když se jeho výkon zastavil na 657 poražených kuželkách. Na tento výkon soupeřových 589 bylo opravdu málo.

Výsledek utkání:  TJ Sokol Luhačovice – TJ Tatran Spišská Nová Ves 7:1 (3625:3447)

Další plánované zápasy Interligy:

K utkání posledního kola podzimní části zajíždíme o víkendu na jihlavskou kuželnu. V novém roce se v sobotu 13. ledna představí na naší kuželně úřadující Mistr Interligy, družstvo ŠK Železiarne Podbrezová.

 

Střetnutí v rámci JM divize
TJ Sokol Luhačovice B - KC Zlín B 2:6 (3236-3236)
Naši hráči družstva"B" nezvládlo derby se zlínskou zálohou a výrazně prohráli. Porazili sice stejně kuželek jako soupeř, ale zvítězit dokázal jenom Vraťa Kunc a to na lepší výsledek nestačilo.

Autor: Vlastimil Červenka

Mohlo by vás zajímat