Reklama
Reklama

Články

Luhačovický Domov pro seniory se zapojil do kampaně Ježíškova vnoučata

Ilustrační foto
Ilustrační foto

21. 11. 2017

Domov pro seniory Luhačovice, příspěvková organizace se zapojil do projektu realizovaného Českým rozhlasem s názvem Ježíškova vnoučata. Podstatou projektu je vytvoření databáze přání od seniorů v Domovech tak, aby jim lidé z celé ČR mohli přání plnit.

 
 
Na zaměstnancích Domovů je, aby přání od seniorů zjistili a zadali do databáze. Může se to zdát jako jednoduchý úkol,ale mnohdy není. Staří lidé nejsou zvyklí si "psát Ježíškovi", vyjadřovat svá přání, říci, co by chtěli. Obvykle jim přijde nemožné, že by někdo chtěl jim přání splnit. Mnoho z nich už si ani nemůže říct, co by jim udělalo radost. Proto je dobrá práce lidí, kteří s nim pracují, když vysledují, co je dělá šťastnými, co mají rádi, čím by jim bylo možné udělat jim radost nebo co skutečně potřebují.
 
Do této chvíle jsme do databáze vložili 36 přání, všechna tato přání jsou v tuto chvíli realizována. Doslova nám mizely pod rukama téměř ihned, co jsme je vložili. Mezi přáními našich seniorů jsou běžné věci jako třeba kosmetika, boty, kniha, koš laskomin, ale také například malá televize, účast na muzikálu nebo také zkrášlovací procedury. Z kolektivních darů pro všechny naše uživatele jsme šťastní za gramofon, chodítko či soubor DVD a CD. Třešničkou na dortu je potom cimbálová hudba pro naše uživatele na silvestrovskou oslavu!
 
Momentálně komunikujeme s dárci, upřesňujeme dárky a připravujeme předání darů, na které se jak dárci, tak i my zaměstnanci velmi těšíme. 
 
Na několika přáních se ještě pracuje, pořád ještě si neřekli všichni naši uživatelé, co by si přáli pod stromeček. Pokud budete chtít se zapojit, sledujte i nadále stránky www.jeziskovavnoucata.cz nebo náš profil na Facebooku, kde budeme také vkládat fotky z některých předání darů.
 

Autor: Adéla Vitteková, instruktor sociální péče

Mohlo by vás zajímat