Reklama
Reklama

Články

Studentky SOŠ Luhačovice byly opět úspěšné na Točířské soutěži


15. 11. 2017

Radka Kubičíková a Bára Brázdilová, které studují obor Designa a tvorba keramiky na Střední odborné škole Luhačovice, uspěly na tradiční Točířské soutěži. 

Ta se konala 9. – 10. listopadu v Bechyni na tamní Střední umělecko průmyslové škole. Soutěž se tam konala letos už po jedenadvacáté. 

V konkurenci studentů z dalších čtyř uměleckých škol se podařilo v hlavní soutěži Kubičíkové zvítězit, Brázdilová pak obsadila třetí místo. O úspěchu studentek na svém webu informovala SOŠ Luhačovice. Špatně si reprezentantky luhačovické školy nevedly ani v doplňkové soutěži, která setkání keramiků v Bechyni rovněž doprovázela. Klání nazvané Jeden jako druhý, ve kterém šlo o dodržení konkrétního tvaru keramického výrobku, přineslo medailovou příčku Kubičíkové, která obsadila třetí místo. Brázdilová byla pátá.

Na skvělou reprezentaci školy obě mladé keramičky připravila a na soutěž je rovněž doprovodila jejich učitelka odborného výcviku Mgr. Jana Rosinová.
Kubičíková navázala letošním vítězstvím na loňskou úspěšnou účast v bechyňské soutěži. Tehdy skončila Kubičíková stříbrná a spolu s ní uspěla také další luhačovická studentka Hana Jiříková, která byla třetí. Opakované skvělé výsledky mladých keramiček z luhačovické školy tak svědčí o vysoké kvalitě odborné přípravy na SOŠ Luhačovice.

 

Autor: Nikola Synek

Mohlo by vás zajímat