Reklama
Reklama

Články

Kam za valašskou kuchyní? Do Valašského šenku

Foto: Zlínsko a Luhačovicko
Foto: Zlínsko a Luhačovicko

21. 9. 2017

Občas nás prostě přepadne chuť na něco dobrého. Na něco opravdového se spoustu smetany, něco, z čeho se nám udělají boule za ušima. A protože to rozhodně nemůže být mistička čínských nudlí, polévka minestrone ani kostka ve skluzu, vyrážíme do Vizovic. Na halušky, na střapačky a na jelito se zelím.

Valašský šenk Vizovice

Historie Valašského šenku sahá až někam do 18. století, kdy tu jistý Heřman Hanibal z Blúmegen postavil kamennou loveckou chatu. Fungovala jako sirnaté lázně, lovecký zámeček, hostinec i střelnice. Na dohled odtud se konaly jarmarky, místní Sokolstvo tu postavilo koupaliště. No a dnes? Dnes se sem jezdí za skvělým jídlem a velmi pokojnou atmosférou. Současná majitelka tady “bačuje” už od roku 1994. Budovu tehdy s rodinou koupila od národního podniku Restaurace a jídelny.

Valašský šenk Vizovice

Co si tady rozhodně musíte dát? Určitě halušky s brynzou a špekem. Ten je tady tak lahodný, že budete chtít vědět, odkud ho berou. Dále pak střapačky se zelím a jelito s jitrnicí. Na ty se sem jezdí i ze Slovenska. Taky pečená kolena a žebra stojí za povšimnutí. No a nahoru ještě palačinku s povidly a mákem, kousek domácího štrůdlu a frgál. Kdyby vás to trochu zmohlo, můžete se tu položit na ouško v některém z pokojů nahoře pod střechou.

Valašský šenk Vizovice

Jestli potřebujete trochu klidu, dobrého jídla a spoustu krásné přírody, je tohle místo to pravé. Zjistíte, že si na Valašsku nežijeme vůbec špatně, a že má něco do sebe na chvilku zapomenout na dietky a kalorie a vychutnat si skvělou valašskou kuchyni. Kde jinde než v pravém Valašském šenku.

Fotogalerie

 

Blog o cestování, dobrém jídle, výletech, místních farmářích, krásných místech na spaní, šikovných lidech, tvořivosti a nápadech vám přináší turistická destinace Zlínsko a Luhačovicko ve spolupráci s webzinem Luhacovice.cz.

 

Autor: Zlínsko a Luhačovicko

Mohlo by vás zajímat