Reklama
Reklama

Články

Další výsledky luhačovického kuželkářského odílu


13. 11. 2017

Po celkem hladkém domácím vítězství nad Interem Bratislava jsme v 9. kole Interligy zajížděli na kuželnu českého mistra do Rokycan. 

Domácí zatím hledají loňskou formu a tak jsme chtěli této situace využít a konečně na jejich kuželně bodovat. Domácím „rozjížděli" utkání Endršt se Šreiberem, proti nim jsme nasadili zkušené Michala Markuse s Martinem Vaňkem. Endršt hrál dobře do plných, kde Michala přehrával, ale zkušenost našeho hráče se projevovala v rozhodujících hodech v dorážce, kde Michal lépe zvládl koncovky. Zvítězil na třech drahách a získal bod pro naše družstvo, přestože u jeho jména svítilo 591 poražených kuželek a soupeř porazil víc, měl 595. V souběžně hraném duelu domácí Šreiber od prvních hodů tahal za kratší konec a Martin nás přesvědčoval, že jeho forma opravdu zápas od zápasu roste. Zahrál velmi kvalitní plné, když porazil 419 kuželek a k tomu ještě přidal 244 kuželek v dorážce, celkem tedy 663 poražených kuželek, a to byl i nejvyšší výkon v celém zápase. Domácí hráč porazil jen 548 kuželek, což bylo žalostně málo a tato ztráta se ukázala pro domácí smrtící.

V prostřední dvojici domácí postavili Procházku s Neumannem, my proti nim zkušeného Radka Polácha s Filipem Lekešem. Radek se soupeřem první dráhu zremizoval, pak ale svojí trpělivou a přesnou hrou nedal Procházkovi šanci pomyslet na vyrovnaný duel. Další dráhy s přehledem vyhrál a v konečném součtu porazil 629 kuželek, soupeřův výkon se zastavil na hodnotě 570 kuželek. Filip nastoupil sebevědomě a chtěl potvrdit, že domácí vítězství v minulém kole nebylo náhodné. Neumann sice bojoval, ale Filip ho na třech drahách přehrál a získal další bod pro naše družstvo, k tomu mu stačilo 582 poražených kuželek, a přidal i dalších třicet kuželek náskoku pro naše družstvo, když soupeřův výkon byl 552 bodů.

Poslední dvojice nastupovaly již do rozhodnutého utkání. Za domácí Špelina a Pytlík, za naše družstvo Rosťa Gorecký s Jirkou Mrlíkem. Rosťa začal odpovědně a od prvního hodu Špelinu doslova ničil, vyhrál v pohodě první dráhu, na druhé klopýtnul a o jednu kuželku prohrál, pak ale již další komplikaci nedovolil, obě dráhy vyhrál a získal další bod. Velmi hodnotný výkon podtrhl kvalitní dorážkou, kdy porazil 253 kuželek. Celkovým výkonem 638 poražených kuželek domácího hráče doslova smetl, Špelina porazil 568 kuželek a asi by dlouho vzpomínal, kdy dostal doma „naloženo" 70 kuželek. Čest domácích a odvrácení „kanára" zachraňoval nejzkušenější jejich hráč Roman Pytlík. To se mu podařilo i díky tomu, že si Jirka vybral špatný den. Jirkovi se vůbec nedařilo do plných, snažil se to nahrát v dorážce, ale na dobře hrajícího Pytlíka to nestačilo. Ten porazil 630 kuželek a byl nejlepším domácím hráčem, Jirka tentokrát nahrál 553 kuželek. Tím byl stanoven stav utkání 1:7, s poměrem poražených kuželek 3463 – 3656. Zajímavostí tohoto utkání bylo, že proti sobě nastoupilo pět hráčů širší juniorské reprezentace, Endršt, Procházka a Neumann na straně domácích, v našem dresu Lekeš s Goreckým a jako náhradník byl připravený ještě Molek.


2.KLŽ
KK Vyškov - TJ Sokol Luhačovice 6:2 3211-3128
Našim ženám se na vyškovské kuželně vůbec nedařilo a tak přenechaly body domácím družstvu. Nejlepší naše hráčky byly tentokrát Pančochová 572 a Menšíková 558.


Jmdivize
TJ Sokol Luhačovice B - KK Jiskra Čejkovice 5:3 3254-3232
Družstvo „B" přehrálo na domácí kuželně soupeře z Čejkovic a připsalo si do tabulky další dva body. Nejvyšší výkony v domácím družstvu dosáhli Kunc 577 a Čanda 563.

Pozvánka na Interligu:

Příští víkend má naše „A" volno a na domácí kuželně se představí 25. listopadu, kdy hostí kuželkáře Spišské Nové Vsi.

 

 

Autor: Vlastimil Červenka

Mohlo by vás zajímat