Reklama
Reklama

Články

Zhodnocení podzimní části krajského přeboru trenérem FK Luhačovice Janem Jelínkem

Ilustrační foto (autor FK Luhačovice)
Ilustrační foto (autor FK Luhačovice)

10. 11. 2017

Konec října přinesl závěr podzimní části fotbalových soutěží, které hrají áčko a béčko FK Luhačovice. Poslední zápasy podzimu zakončily obě družstva úspěšně v domácích utkáních o posledním říjnovém víkendu, kdy áčko uzavřelo tuto část krajského přeboru výhrou nad Holešovem 1:0 a béčko zdolalo v okresním přeboru při atraktivní přestřelce Bylnici 6:4. Poslední zápasy se tak minimálně co do výsledku vydařily. Jak ale hodnotí celou podzimní část trenér áčka Jan Jelínek, který zároveň i hraje za béčko? Nejprve proberme působení v krajském přeboru, jak bys shrnul výkony áčka?

 

Úvod podzimu nám nevyšel, hledali jsme formu. Nakonec jsme se trošku zvedli a dotáhli jsme čelo tabulky. Takže nakonec spokojenost s koncovým postavením. Méně jsem spokojený s produktivitou. Neměli jsme úplně takovou střeleckou formu.

Co čeká tým za přípravu přes pauzu?

Začneme zimní přípravu v únoru. Máme naplánované nějaké přátelské utkání i tradiční zimní soustředění. Trošku nabereme kondici a zaměříme se na zlepšení jak defenzivní činnosti, tak překonávání obrany soupeře.

Jsou myšlenky na nějaké změny v kádru, případně jaké?
Kádr bychom v první řadě chtěli udržet, uzdraví se kluci, kteří měli delší dobu zdravotní problémy. Zvedne se opět konkurence.

Co se ve hře nejvíc dařilo, co by chtělo dotáhnout?
Dařil se nám hrát kombinační fotbal, u většiny zápasů jsme soupeře dokázali přehrávat. Ovšem jen po šestnáctku a to je málo. Musíme se zaměřit na proměňování šancí a zlepšení finální fáze před pokutovým územím.

Který zápas áčka během podzimu považuješ za nejzdařilejší a proč?
Tak to opravdu nevím. Pár zápasu se nám podařilo herně i výsledkově, ale že bych byl z některého úplně vedle to ne. (úsměv)

Před vámi je první Provodov (se 36 body), bodově stejně jako Luha mají Velké Karlovice (24b). V čem tkví hlavní síla těchto dvou týmů a v čem jsou oproti nim třeba Luha lepší?

Provodov dlouhodobě patří ke špičce KP, letos jsou jasně nejlepší. Mají ve svém týmu mnoho zkušených fotbalistů a ty doplnili mladíci z vyšší soutěže. Dobře si to sedlo. Dokázali vyhrát i zápasy, kde třeba herně nebyli úplně lepší. Proto jsou tam kde jsou. Karlovice mají zkušenosti z Divize a dokazují to v naší soutěži. Hrají o čelo. Netroufám si říct v čem jsme lepší my. To ať posoudí jiní.

Myslíš, že tyto dva týmy dokážete v druhé půli sezony s FK Luha překonat a obhájíte titul?
Myslím si, že Provodov letos soutěž vyhraje. Mají už luxusní náskok, hrajou si svou soutěž. My se jim budeme snažit co nejvíce přiblížit.

Kromě přeboru vás na jaře čeká i pohárové semifinále - proti Nevšové. Jak hodnotíš dosavadní působení v poháru (když úspěch v něm byl i jedním z cílů sezóny)?

Splnili jsme si cíl podzimu, postoupit do jarních bojů o pohár. Tam nás ale nečeká vůbec nic lehkého. I cesta do semifinále byla trnitá, musíme se ještě lépe připravit na boj o postup do finále.

Jak vidíš šance Luhačovic na vítězství v poháru, co by to pro tým znamenalo?
Znamenalo by to další historický milník pro FK Luhačovice. Zatím tato trofej v Luhačovicích chybí. Jednou Luhačovice hrály finále, bohužel na penalty podlehly. Já přebíral tým, když byl v semifinále, kam ho dotáhl můj předchůdce. Tehdy jsme ale se Slušovicemi taky vypadli na penalt. Takže pohár je pro nás obrovská výzva.

V tomto ročníku se velmi dařilo i béčku v okresní soutěži. Co je jeho největší síla?

Slavíme titul půlmistra, ale je to pořád jen polovina soutěže, takže to nic neznamená. Naše síla je v produktivitě, doma máme výhodu velkého hřiště. Snažíme se hrát kombinační fotbal, držíme míč a tím soupeře obíráme o sílu. Bez míče se vždy běhá hůř.

Podaří se vám s béčkem napodobit úspěch áčka, když v loňském roce bylo půlmistrem a po druhé části sezóny bralo i titul?

Doufám, že ano. Uděláme maximum. Už loni jsme slavili půlmistra a závěr soutěže jsme nezvládli, doufám že letos to bude jiné. A dotáhneme to k titulu.

 

FOTO: Trenér FKL A a hráč FKL B Jan Jelínek

 

Autor: Nikola Synek

Mohlo by vás zajímat