Reklama
Reklama

Články

Rozhodování o budoucím povolání může luhačovickým žákům usnadnit burza středních škol i dny otevřených dveří

Burza škol v respiriu ZŠ Luhačovice (foto archiv)
Burza škol v respiriu ZŠ Luhačovice (foto archiv)

9. 11. 2017

Mnohým se může zdát, že školní rok sotva začal. Ale pro žáky, kteří v červnu uzavřou svou základní školní docházku, už na rozhodování, kam po základce, příliš času není. Ve výběru jim a samozřejmě jejich rodičům může pomoci burza škol, která se pořádá v úterý 14. listopadu (v den třídních schůzek) přímo na ZŠ Luhačovice. 

Hodinu před schůzkami se od 15 hodin začnou různé střední školy z regionu prezentovat v respiriu hlavní budovy luhačovické základky. Rodiče i žáci tam tak mohou získat řadu cenných informací o možnostech dalšího studia a o jednotlivých nabízených oborech. 

Při výběru dalšího směřování může rodičům a žákům pomoci také třeba návštěva přímo na některé ze středních škol v regionu. Třeba přímo místní Střední odborná škola Luhačovice pořádá již tradičně řadu Dnů otevřených dveří. Nejbližší možnost prohlétnout si školu a zjistit o ní více přímo od zástupců vzdělávací instituce je na SOŠ Luhačovice 10. listopadu (10 – 16 hod.) a 11. listopadu (9 – 14 hod.). Dny otevřených dveří luhačovická "Soška" ale pořádá i 25.11, 8. a 9. 12. nebo začátkem dalšího roku 13. ledna. 

Na návštěvu zve 10. a 11. ledna rovněž Gymnázium Jana Pivečky z nedalekého Slavičína, kam každoročně také některé děti z Luhačovic za dalším studiem míří. 

„Den otevřených dveří na Gymnáziu Jana Pivečky a SOŠ Slavičín proběhne 10.listopadu od 8 do 17 hodin a  11. listopadu od 8 do 12 hodin pro žáky a rodiče z pátých a devátých tříd základních škol. Uchazeči budou seznámeni s nabídkou a podmínkami studia na čtyřletém a osmiletém gymnáziu, dále v maturitních oborech mechatronik  programátor CNC strojů, informační technologie správa počítačových systémů, dále v učebních oborech obráběč kovů, elektrikář, instalatér, automechanik a kuchař číšník. Těšíme se na Vaši návštěvu v zcela nově zrekonstruovaných budovách, “ zve na akci ředitel školy Mgr. Josef Maryáš. 

Pozvánky na dny otevřených dveří SOŠ Luhačovice a slavičínské školy

  

Autor: Nikola Synek

Mohlo by vás zajímat