Reklama
Reklama

Články

Policie pátrá po pachateli, který ukradl v Luhačovicích sbírku mincí

Ilustrační foto (archiv)
Ilustrační foto (archiv)

8. 11. 2017

Od neděle 5. 11. pátrají policisté z Luhačovic po pachateli, který se v lázeňském městě vloupal do bytu. 

Celkově měl lapka způsobit škodu, která jistě přesáhne sto šedesát tisíc. Ukradl hotovost, ale i cennou sbírku. Jak se na jeho řádění přišlo popsala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

"Na třiašedesátiletého muže z Luhačovic čekalo po návratu z výletu velmi nepříjemné překvapení, kterému by se určitě velmi rád vyhnul. Někdo se mu vloupal do bytu, odkud odcizil peníze a zlaté šperky za 167 tisíc korun. Policisté z Luhačovic případ šetří jako krádež, porušování domovní svobody a poškození cizí věci," popsala Kozumplíková s tím, že vV případě vypátrání hrozí pachateli trest odnětí svobody až na pět let.

Na to, že mu doma řádil zloděj, poškozený přišel v neděli kolem půl desáté večer, když se vrátil domů. "Už při otevírání vchodových dveří ho zarazilo, že je nelze úplně otevřít a brání jim v tom skříňka, která za nimi stojí. Dveře dál neotevíral a šel se podívat na byt zvenku. Tam zjistil, že má otevřené okno do kuchyně i balkonové dveře," přiblížila policejní mluvčí.

Senior tak na nic už nečekal a zavolal na linku tísňového volání 158. Policisté z Luhačovic k vyšetřování zavolali také psovoda se speciálně vycvičeným psem a kriminalistického technika. A mají po čem pátrat, škoda způsobená pachatelem dosáhla totiž značné výše. "Muž zjistil, že mu zloděj ukradl tři zlaté prsteny, sběratelskou sbírku mincí a 150 tisíc korun v hotovosti. Hodnota sbírky mincí prozatím nebyla vyčíslena. Škoda způsobená krádeží by se po jejím zhodnocení mohla několikanásobně zvýšit," poznamenala Kozumplíková.

Právě i vzhledem k odcizení sbírky polisté také žádají o pomoc veřejnost, která by mohla přispět k dopadení pachatele.

"Pokud by někdo zaznamenal nabídku velkého množství sběratelských mincí k prodeji, prosíme, ať se ozve na telefonní číslo policistů z Luhačovic 974 666 751 nebo 725 292 345," vyzývá proto Kozumplíková.

 

Autor: Nikola Synek

Mohlo by vás zajímat