Reklama
Reklama

Články

Advent se pomalu blíží, luhačovický vánoční strom už se zdobí


8. 11. 2017

Sedmého listopadu začali pracovníci Technických služeb Luhačovice zdobit velkými červenými baňkami vánoční strom, který trvale roste před radnicí na náměstí 28. října. Nebude na něm ani tentokrát samozřejmě chybět ani svítící hvězda a řetěz.

Advent se nezadržitelně blíží, stejně jako Vánoční jarmark s rozsvěcením stromu, který se uskuteční už v pátek 1. prosince. I když se to možná nezdá, rozmístit vánoční výzdobu po celém městě zabere pracovníkům TS řadu hodin, takže je potřeba vždy začít s rozmístťováním ozdob s dostatečným předstihem. 

Pro letošní vánoční svátky se navíc výzdoba Luhačovice oproti loňsku rozšíří.

"Na ulici Dr. Veselého budou úplně nové svítící ozdoby ve tvaru vloček, kterých se pořizuje 30 kusů. Stávající zvonky,  které zde bývaly, se umístí do dalších ulic, takže výzdoby bude více, než vloni. Nová bude rovněž výzdoba fontány na kruhovém objezdu u radnice, která již potřebovala výměnu," přiblížil  ředitel TS Luhačovice Josef Pučalík. 

I kvůli přesunu některých ozdob na nová místa si postupné rozvěšování vánoční výzdoby vyžádá hodně času. "Potrvá to asi o něco déle než vloni. Počítáme zhruba se dvěma týdny. Nejde jen o to, že ozdob přibude, ale i pro ty, které se budou oproti loňsku přesouvat, se musí upravit zavěšení," nastínil Pučalík.

Odměnou za úsilí TS Luhačovice bude jistě řada spokojených občanů a návštěvníků města, kteří si v době adventu a vánočních svátků budou moci vychutnat díky krásné výzdobě v Luhačovicích skvělou sváteční atmosférů.

FOTOGALERIE:

Autor: Nikola Synek

Mohlo by vás zajímat