Reklama
Reklama

Články

Letošní festival Sokolka žije nabídne divadlo se Žilkovou i koncert Šrůmové a Hedla

Na festivale se představí i trio Žilková-Zbrožek-Pavlásek
Na festivale se představí i trio Žilková-Zbrožek-Pavlásek

6. 11. 2017

Herečka Veronika Žilková spolu s Lukášem Pavláskem a Martinem Zbrožkem v komedii Strategický trojúhelník nebo někdejší zpěvačka Tiché Dohody Blanka Šrůmová koncertující v současnosti s další rockovou legendou Janem Saharou Hedlem. To jsou hlavní taháky letošního ročníku luhačovického festivalu Sokolka žije, který se, jak název napovídá, koná v budově místní sokolovny. 

 Zkrátka nepřijdou ale ani fanoušci kapel Generace 75, Fackink Feakz nebo Celardor, protože i ty se na akci představí. Tentokrát bude žít sokolovna oblíbeným festivalem od úterý 14. listopadu do neděle 19. listopadu a v programu nebudou chybět nejen koncerty a divadlo pro dospělé, ale také třeba čtvrteční vernisáž malířky Martiny Liškové nebo středeční divadelní představení pohádky pro děti. Lidé se mohou těšit i na projekci filmu o blogerce, na které by nebylo skoro nic zvláštního, až na její věk, protože se narodila už v roce 1912.

Některé programy budou situovány v klubu Sokolka v suterénu, další ale mají být v hlavním sále sokolovny. „Tam se uskuteční čtvrteční Pivní košt s kapelou Rocksoar a s největší pravděpodobností i nedělní představení s Veronikou Žilkovou," nastínil organizátor akce Lubomír Ferdus s tím, že prostor se volí podle předpokládaného zájmu diváků. Klub v suterénu jich totiž je schopen pojmout maximálně 100, oproti tomu kapacita hlavního sálu je samozřejmě daleko větší. Zájemci o pestrý program festivalu by měli pozorně sledovat web festivalu www.sokolka.cz, (případně facebookové stránky Sokolka Luhas Vegas Klub). Zde by se měly objevit v nejbližších dnech další informace ohledně vstupného na jednotlivé akce. „Ještě aktuálně jednáme s dalšími sponzory festivalu, takže teprve v návaznosti na to určíme a zveřejníme přesnou výši vstupného," vysvětlil Ferdus. 

Festival navazuje na řadu předchozích ročníků. Sokolka žije v minulosti nabídla vystoupení řady populárních umělců, mimo jiné se na festivale představili například komici Oldřich Kaiser a Jiří Lábus nebo muzikant Ivan Hlas. 

 

PROGRAM FESTIVALU SOKOLKA ŽIJE 2017

ÚTERÝ 14. 11. 2017
19:30 Divadlo: Opona Zlín - RESTAURANT U SLONA – lidová férie o životě Karla Hašlera s jeho písničkama
STŘEDA 15. 11. 2017
08:30 Divadlo: Divadlo Zdeňka Štěpánka Napajedla - Pohádka pro děti ,,VRABCI a RÝMA"
10:30 Divadlo: Divadlo Zdeňka Štěpánka Napajedla - Pohádka pro děti ,,VRABCI a RÝMA"
ČTVRTEK 16. 11. 2017
18:30 Umění: vernisáž malířky Martiny Liškové - ,,V KRÁLÍKÁRNI" - Netradiční pohled na domácí miláčky, které potom jíme.
20:00 Hudba: PIVNÍ KOŠT s kapelou ROCKSOAR
PÁTEK 17. 11. 2017
19:30 Hudba: Blanka Šrůmová a Jan Sahara Hedl - Akustický koncert zpěvačky skupiny TICHÁ DOHODA a písničkářské legendy, někdejšího člena skupiny Precedens
21:15 Hudba: FACKINK FREAKZ - mladá kapela, která svým živým POP funkem rozhýbe snad každého (facebook)
23:00 Hudba: GAZDINA ROBA - rockové písničkářství s přemýšlivými texty. Taková charakteristika platí pro brněnskou kapelu vynikajících muzikantů.
SOBOTA 18. 11. 2017
15:00 Film: ,,ŽIVOT ZAČÍNÁ PO STOVCE" /Švédsko/ - Švédka Dagny má svůj vlastní blog, kam denně přispívá . Fakt, že se blogerka Dagny narodila v roce 1912 se zdá nepodstatný. Jak sama říká, být aktivní a mít vůli učit se stále novým věcem není otázkou věku. Skrze svůj příběh vzkazuje, že je třeba odhodit stud a strach – na to je život příliš krátký.
19:30 Hudba: CELARDOR - skupina pocházející ze Zlína, jejíž kořeny však sahají až do Texasu v USA, kde odehrála svůj první oficiální koncert a dala tím vzniknout novému žánru zvanému Židovský sweetrock.
21:15 Hudba: GENERACE 75 - veteránské blues rockové seskupení vyjimečných bruntálských muzikantů, kteří zaplňují sály už od toku 1975 z vás udělá nadšené tanečníky (facebook).
NEDĚLE 19. 11. 2017
19:30 Divadlo: Veronika Žilková, Lukáš Pavlásek a Martin Zbrožek v improvizační komedii STRATEGICKÝ TROJÚHELNÍK

 

PLAKÁT AKCE 

Plakát akce

Autor: Nikola Synek

Mohlo by vás zajímat