Reklama
Reklama

Články

O víkendu pokračovaly kuželkářské soutěže

Ilustrační foto (archiv)
Ilustrační foto (archiv)

30. 10. 2017

V 7. kole Interligy jsme zajížděli na kuželnu nováčka TJ Lokomotiva Česká Třebová.

V domácím družstvu, kde nastupuje trojice reprezentantů - junioři Bína s Topičem a v mužské kategorii hrající Jiroušek, představují určitě kvalitní kádr. Když k tomu přičteme padavost jejich kuželny, tak není překvapením, že zatím doma nenašli přemožitele a soupeře výrazně poráželi. V minulém kole ale utrpěli dost drtivou porážku na kuželně lídra soutěže Podbrezové, takže jsme doufali v jejich otřesené sebevědomí a to se potvrdilo. Nastoupili ve své tradiční sestavě, do úvodu postavili Ksandra s Bínou, my jsme do boje o body poslali Markuse s Vaňkem. Markus porazil Ksandra na třech drahách a donutil ho ke střídání, to se domácím vydařilo a střídající Kolář na poslední dráze umazal z našeho náskoku 30 kuželek. Domácí hráči nahráli spolu 576 kuželek, což na výkon našeho hráče, který byl 604 kuželek, opravdu nestačilo. Bína ukázal, že patří ke světové juniorské špičce a zejména ve hře do plných našeho hráče přehrával. Vaněk bojoval, v rozhodujících momentech, hlavně v koncovkách, se k domácímu hráči ale přiklánělo i štěstí a tak nakonec výkonem 664 poražených kuželek tento bod Bína pro domácí vybojoval. Vaněk rozhodně nezklamal a ukázal, že jeho výkon kolo od kola stoupá, tentokrát se zastavil na 629 poražených kuželkách. Stav 1:1 a 7 kuželek pro domácí. V prostřední dvojici domácí nasadili Podzimka s Topičem, my juniory Goreckého s Lekešem. Gorecký nedal Podzimkovi šanci, přehrál ho na všech drahách, když k 423 v plných přidal i 236 v dorážce a celkovým výkonem 659 poražených kuželek byl naším nejlepším hráčem. Soupeř porazil 599 kuželek. To druhý souboj byl vyrovnaný, Topič nastoupil sebevědomě a první dvě dráhy vyhrál, jenže na třetí dráze prohrál a tak poslední dráha měla rozhodnout o tom, kdo získá rozhodující bod. Tady Lekeš udržel nejen koncentraci, ale i pevnější nervy, když posledním hodem porazil 6 kuželek a tím celkově 579, o jednu kuželku víc než Topič a zvítězil. Před posledními dvojicemi 1:3 a 54 kuželek pro nás. Do finále nastupovali za domácí jejich tradiční „dotahováci" Jiroušek s Havranem, my jsme postavili zkušené Mrlíka s Poláchem. Bouřící hlediště hnalo domácí k obratu, jenže Mrlík hned první dráhu Jirouška porazil, na druhé mu nevyšla dorážka a bod získal domácí hráč. Třetí dráhu předvedl Jiroušek mistrovský výkon, porazil 182 kuželek a domácí příznivci byli v eufórii. Jenže Mrlík neponechal nic náhodě na poslední dráze domácího hráče přehrál, celkově porazil 606 kuželek, to sice na bod v duelu nestačilo, protože Jiroušek porazil 629 kuželek, ale celkové vítězství jsme slavili my. Havran totiž výkonem 594 kuželek nestačil na Polácha, který si hlavně na druhé dráze vytvořil náskok, a ten si pohlídal až do posledního hodu, a tím rozhodl o celkovém vítězství výkonem 612 kuželek.
Výsledek utkání: TJ Lokomotiva Česká Třebová – TJ Sokol Luhačovice 2 : 6 (3640 : 3689)

 

2.KLŽ

SK Baník Ratíškovice - TJ Sokol Luhačovice 5:3 (3163-3121)
Ženy nestačily na domácí hráčky a přenechaly jim oba body, když nejlepší výkon předvedla Hana Krajíčková, která porazila 553 kuželek.

 

JMdivize
TJ Sokol Luhačovice B - KK Blansko B 4:4 (3193-3202)
Naše družstvo „B" zklamalo a o body se rozdělilo se soupeřem z Blanska. Nejlepší výkon předvedl opět Milan Žáček, když porazil 557 kuželek.

 

Pozvání na víkend:
V sobotu 4. listopadu se uskuteční dvě domácí utkání. 

10:00 2.KLŽ 

Luhačovice – KK Zábřeh

14:00 Interliga

Luhačovice – Inter Bratislava

Autor: Vlastimil Červenka

Mohlo by vás zajímat