Fotbalové áčko po podzimu třetí, béčko půlmistrem okresního přeboru

Áčko čekal v posledním utkání podzimu další tým z popředí tabulky, exdivizní Holešov.

FKL „A“ vs. SFK ELKO Holešov 1:0 (1:0)

Počátkem zápasu se hrálo především ve středu pole a oba týmy pozorně bránily. Za zmínku stojí snad jen jedna akce Holešova. Když po dlouhém nákopu za obranu vyběhl brankář Švec a před pokutovým územím svedl hlavičkový souboj s Fojtou, prohrál jej a Fojtovu přihrávku do šestnáctky si nešťastně zpracoval Polomík a nestihl tak zakončit do odkryté brány. V 35. minutě si na krásný centr Suchého naběhl Ondřej Červenka, zpracoval si jej na prsa a v zakončení zachoval klid. Poslal tak domácí do vedení 1:0. Hráči Luhačovic tak šli do kabin s jednobrankovým náskokem. Ten se jim podařilo udržet i v druhé půli zápasu.

Sestava domácích: Švec – Kryšpín, Talaš (29. Červenka D.), Suchý, Bartek (72. Pavlík) – Červenka Š. (88. Zámorský), Popelka, Červenka O., Liška (90. Šůstek) – Bernátek, Pavlíček

Sestava hostů: Janalík – Chudárek, Charuza, Čep, Roubalík, Kryl (86. Zakopal), Číhal, Polomík, Fojta, Matulík (90. Chudoba), Sumec

V zápase béčka padlo úctyhodných 10 branek, více ale do sítě Bylnice

FKL „B“ vs. SK Bylnice 6:4 (3:3)

Domácí hráči béčka Luhačovic s vědomím toho, že výhra s Bylnicí jim zarůčí bez ohledu na ostatní výsledky titul půlmistra, šli od začátku za vítězstvím, které se ovšem nerodilo lehce. Utkání dvou útočně laděných mužstev slibovalo hodně branek, což se také naplnilo. Již ve 3. minutě vysunul Zdeněk Červenka krásnou přihrávkou za obranu Davida Červenku a ten se nemýlil 1:0. Vedení domácím vydrželo pouhé tři minuty. Skóre se totiž záhy změnilo, když se na hranici pokutového území otočil s míčem Sucháček a zamířil přesně 1:1. Za dalších šest minut využil nedoruzemnění obrany s brankářem Coufalíkem opět Sucháček a doslova dotlačil míč do brány 1:2. Brankové hody pokračovaly a ve 24. minutě si na rohový kop Jelínka naskočil Popelka a přesnou hlavičkou vyrovnal. V 32. minutě si na centr za obranu naskočil Šenkeřík a opět poslal hosty do vedení 2:3. Za dalších pět minut bylo ale zase vyrovnáno, když střílený centr Jelínka zapadl nikým netečován do brány 3:3. Za další tři minuty odpískal rozhodčí Frajt velmi přísnou penaltu pro hosty. Míč si postavil kapitán hostů Lukšík a napálil jej do tyče! Do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu.

Do druhé půle nastoupili hosté jako vyměnění a v podstatě jen bránili. Tlak domácích vyústil ve vedoucí branku v 67. minutě. Na krásný centr Zábojníka si naběhl Zdeněk Červenka a střelou z voleje propasíroval míč do brány 4:3. Za dalších sedm minut už byl rozdíl dvoubrankový. Střelu Jelínka ze střední vzdálenosti podcenil brankář Grus a propustil ji do brány 5:3. Utkání se po této brance prakticky dohrávalo. I tak v závěru padly ještě dvě branky. V 85. minutě po faulu Zámorského odpískal rozhodčí Frajt druhý pokutový kop pro hosty a bezepčně jej proměnil Sucháček, který tak zkompletoval hattrick. Minutu před koncem všem utekl Zábojník a krásnou střelou pod víko uzavřel účet zápasu. Béčko se tak bez ohledu na ostatní výsledky stalo půlmistrem okresního přeboru.

Branky: Červenka D., Popelka, Jelínek 2x, Červenka Z., Zábojník – Sucháček 3x, Šenkeřík

Sestava domácích: Coufalík – Michna (46. Pavlíček), Suchý (79. Mejzlík), Coufalík Mar. (75. Hyžík), Šůstek – Zámorský, Jelínek, Popelka (46. Daňo), Pavlík – Červenka D. (60. Zábojník), Červenka Z.

Sestava hostů: Grus – Polach, Šenkeřík, Tkadlec, Križko, Lukšík, Lysák, Krejza, Beňo, Hudeček (46. Fojtík), Sucháček