Reklama
Reklama

Články

Luhačovjan Jáchym Hanák spolu se spolu se Zuzanou Němcovou stali mistry světa smíšených párů v aerobiku


26. 10. 2017

S úctyhodným úspěchem se závodníci MV TEAM Univerzity Tomáše Bati Zlín pod vedením trenérky Mgr. Moniky Váňové zúčastnili ve dnech 17. až 19. října 2017 mistrovství světa ve sportovním aerobiku FISAF INTERNATIONAL v Holandsku. Všichni závodníci reprezentující zlínský klub v zastoupení kategorie junioři Vanda Šimková, Marek Dudek a kategorie kadeti Zuzana Němcová a Jáchym Hanák se probojovali do finále a přivezli domů 3 drahocenné kovy.

Jáchym Hanák (z Luhačovic) si úžasným výkonem na mistrovství světa ve sportovním aerobiku vysloužil hned dvě medaile.

V kategorii 11-13 let smíšených párů spolu se svou partnerkou Zuzkou Němcovou (Zlín) získal zlatou medaili a vybojoval tak titul Mistr světa 2017. Ten obhájil z roku 2015 z Martiniku. Ke zlaté medaili Jáchym přidal ještě stříbrnou medaili v kategorii jednotlivci muži. Domů si odvezl tedy i titul Vicemistr světa 2017.

Jáchym tak úspěšně zakončil svoji hvězdnou sezónu. Celou ji závodil v obou kategoriích, jednotlivci muži a smíšené páry (Jáchym a Zuzana). Závody probíhaly nejen po celé ČR, ale také v Polsku a Švýcarsku. Získal za tuto sezónu sbírku 14 zlatých a 10 stříbrných medailí.
V květnu tohoto roku na Mistrovsví Evropy v Karlových Varech získat titul Mistra Evropy 2017 v párech a vicemistra Evropy v mužích. Na začátku října si z Plzně z Mistrovství České republiky přivezl také tituly Mistr ČR v párech a vicemistr ČR muži.

Jáchym Hanák trénuje pod vedením trenérky Mgr. Moniky Váňové v klubu MV TEAM Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a svými letošními skvělými výkony vzorně reprezentuje Českou republiku a město Luhačovice.

Autor: Mgr. Monika Váňová

Mohlo by vás zajímat