Reklama
Reklama

Články

V Elektře vystavují Pálka a Lapčík


20. 10. 2017

Ještě do konce října mají lidé možnost navštívit v galerii Městského domu kultury Elektra výstavu obrazů Ladislava Pálky a keramických figurek od Josefa Lapčíka. 

Výstava je balzámem na duši, díla jsou plná laskavého humoru, jenž je typický pro oba tyto výtvarníky, kteří nevystavují společně náhodou, protože jsou dobrými kamarády. Výstava je v Luhačovicích nainstalována už od 10. října, ovšem v sobotu 14.10. se lidé mohli i osobně setkat s oběma autory při vernisáži. O tu byl velký zájem a nechyběla na ní ani cimbálová muzika, která dotvořila skvělou atmosféru akce.
O autorech:
Mgr. Ladislav Pálka - absolvent UP v Olomouci obor VV. Od roku 1974 pracoval na filmových ateliérech ve Zlíně v oddělení Hermíny Týrlové jako výtvarník, animátor, režisér a scénárista večerníčků. Autorsky se nedávno podílel také na seriálu Pat a Mat. V současnosti má více času se věnovat malování, jeho obrazy překypují veselostí i moudrostí. V dílech se často s humornou nadsázkou objevují i reálie Zlínského kraje – od zámku se ZOO Lešná přes Valašsko až po zlínský mrakodrap.
Ing. Josef Lapčík - jeho keramický svět je vzpomínka plná nadsázky, veselosti a úsměvů. Vytvořil různé hliněné pohádkové bytosti čertů, hasičů, pijáků, vodníků a typických vesnických figurek strýců a tetek při tradičních činnostech. Všechny plastiky nesou autorův osobitý rukopis, mezi které patří povrchová úprava keramiky zvaná engoba, což je úprava povrchu redukcí oxidů kovů různorodými glazurami.

Autoři děl L. Pálka (vlevo) a J. Lapčík

Fotogalerie z vernisáže (snímky G. Gergelová)

 

Autor: Nikola Synek

Mohlo by vás zajímat