Reklama
Reklama

Články

Dopravu na Masarykově ulici komplikuje oprava přechodu. Ten se dočká nasvětlení


19. 10. 2017

V těchto dnes se zkomplikovala doprava v luhačovické Masarykově ulici, která je páteřní komunikací procházející lázeňským městem. V úrovni Hotelu U Havlíčka je totiž dopravní omezení, které umožňuje autům průjezd pouze jedním pruhem silnice.

 Uzavřen byl i přechod pro chodce, který se zde nachází. A právě ten je důvodem dopravního omezení. Po krátké době uzavření jej naopak lidé budou moci používat pohodlněji a jejich přecházení hlavní silnice v tomto místě bude bezpečnější. Situaci vysvětlil vedoucí Odboru správy majetku luhačovické radnice Jiří Šůstek. "Jde o  dalšího z přechodů ve městě, který získá nasvětlení. Zároveň bude upraven i vstup na přechod," popsal Šůstek. Kromě nově opravovaného přechodu takto v nedávné minulosti město nechalo upravit například přechod přes Masarykovu ulici u Městské knihovny. Na tyto úpravy radnice už v minulosti využila dotací. "Tak tomu bude i u tohoto přechodu. Celkově jeho úpravy a nasvětlení přijdou na 215 tisích korun, z toho dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury pokryje 168 tisíc," nastínil Šůstek. Na opravený a bezpečnější přechod a dopravu bez omezení si ve zmiňovaném místě ještě řidiči i pěší chvilku počkají. Rekonstrukce by ale neměla být delší než v řádu několika týdnů. "Nejzažší termín pro dokončení je stanoven na 15. listopadu. Věřím ale, že práce by měly být hotovy už s koncem října," poznamenal Šůstek.

Přechod by měl být díky nasvětlení záhy jistě bezpečnější. Aktuálně však v dané lokalitě musejí dávat větší pozor chodci i motoristé, aby se v tomto místě vyhnuli zbytečným dalším komplikacím. 

Mapka s vyznačeným místem oprav

Autor: Nikola Synek

Mohlo by vás zajímat