Fotbalové áčko hrálo atraktivní duel s Karlovicemi, mač béčka s Kostelcem rozhodly penalty. Jak vše dopadlo?

Ve šlágru tohoto kola krajského přeboru se proti sobě postavil druhý a třetí tým tabulky.

FKL „A“ – FC Velké-Karlovice Karolinka 2:1 (0:0)

Zápas se odehrál na těžkém terénu, ovšem i přesto byl k vidění kvalitní fotbal z obou stran. Zpočátku zápasu bylo utkání vedeno hlavně ze zabezpečených obran bez vážnější šance. Ve 20. minutě se do první velké šance zápasu dostal Bernátek, ale jeho pokus vytěsnil Bil na roh. Poté se hra přelévala ze strany na stranu, ale obrany obou týmů byly pozorné. Těsně před koncem první půle se do dvou brankových příležitostí dostali domácí. Nejprve po centru Štěpána Červenky hlavičkoval z malého vápna Ondřej Červenka, ale proti jeho pokusu i dorážce Slobodiana stál připravený Bil. Na začátku druhé půle měly oba týmy po jedné šanci. Nejprve ve 49. minutě nebezpečně nad hlavičkoval hráč hostů Škrobák a o dvě minuty později se na druhé straně blýskl střelou z otočky Pavlíček, ale jeho pokus vytěsnil Bil na roh. Poté se hra uklidnila a hrálo se převážně mezi šestnáctkami. Hosté ovšem začali hrozit průnikovými přihrávkami na útočnou dvojici, ale dlouho se jim nedařilo dostat do zakončení díky pozorné obraně domácích. V 83. minutě ovšem vyšel jeden z protiútoků na jedničku a Mynarčík procedil míč za Švece. Domácí ovšem nesložili zbraně a v 86. minutě se do obrovské šance dostal Popelka, ale jeho pokus vyrazil Bil opět na roh. Rohový kop rozehrál Hubáček a přesně našel volného Popelku, který se již nemýlil 1:1. Domácí šli dál za vítězstvím a v 92. minutě se jim to také podařilo. Na pěkný centr Lišky si naběhl Pavlíček a přesnou hlavičkou nedal Bilovi šanci 2:1. Domácí se tedy skvělým závěrem dotáhli bodově na svého soupeře z Karlovic.

Branky: Popelka, Pavlíček – Mynarčík

Sestava domácí: Švec – Bartek, Suchý, Hubáček, Kryšpín – Slobodian (67. Liška), Červenka O., Popelka, Červenka Š. – Bernátek (76. Červenka D.), Pavlíček

Sestava hosté: Bil – Ondřejka, Maliňák, Heger, Mikula, Píšek, Pavelka, Vašut, Zeť, Škrobák, Mynarčík (85. Králik)

Hodnocení trenéra domácích Michala Caránka: Myslím si, že si hráči za celozápasovou bojovnost a nasazení vítězství zasloužili. Na těžkém terénu jsme neustálým napadáním chtěli eliminovat soupeřovu kvalitu v kombinaci, což se nám díky kvalitnímu pressingu během celého zápasu dařilo. V prvním poločase jsme pokazili spoustu lehkých přihrávek zejména před pokutovým územím soupeře. Ovšem šance Bernátka, Červenky a Slobodiana měly skončit gólem. Ve druhé půli jsme nepolevili, ba naopak jsme tlak vystupňovali, ale gólman hostí byl vynikající. Karlovicím se otevíraly prostory na rychlé protiútoky a v 83. minutě s námi inkasovaná branka otřásla. Přeskupili jsme ale rozestavení na 3-4-3 a šli jsme do rizika, což nám v úplném závěru přineslo vytoužené otočení zápasu. Chválím hráče za celozápasový přístup a příkladnou bojovnost. Obzvlášť dvojice Popelka – O. Červenka svým nasazením ve středu pole strhla ostatní a i když jsme byli v kritické situaci před koncem zápasu, tak jsme se dokázali semknout a odměnou jsou nám tři body!

FKL „B“ – Kostelec 1:1 (0:1) 6:7p

Zápas dvou vedoucích celků tabulky okresního přeboru se odehrál na umělé trávě a i když se hrálo na dobrém terénu, tak kvalitou zklamala obě mužstva. Ve hře se vyskytovala spousta chyb a technických nedostatků. První půle byla ze strany domácích asi nejslabší za celou podzimní část, kdyby byli hosté efektivnější v koncovce tak, mohli jít do druhé půle s výrazně vyšším náskokem než jednogólovým. Ve druhé půli se role obrátila a prakticky celou dobu se hrálo jen na branku Kostelce. Béčko mělo převahu a vytvořilo si velké množství brankových příležitostí, ale vyrovnání přišlo až v poslední minutě zápasu. To když dotlačil Kryšpín s pomocí jednoho z bránících hráčů míč do brány na 1:1. Rozhodnout tak musely pokutové kopy, ve kterých byli úspěšnější hosté. V tabulce se tak o bodík přiblížili k našemu mužstvu.

Branky: Bačák (vlastní) – Dočkal

Sestava domácí: Kořenek – Šůstek, Zmeškal, Pešek (58. Coufalík), Michna – Bača (46. Zámorský), Suchý, Červenka Z., Liška (46. Kryšpín)- Červenka D., Horáček

Sestava hosté: Krajča – Kolář, Korvas, Bačák, Okénka (46. Plechač), Dočkal, Grác (54. Grác), Gajdošík, Velikovský, Karpenko, Novotný

Hodnocení trenéra domácích Michala Caránka: Zápas mě úrovní zklamal. Byl jsem doslova šokovoný z toho co jsme předváděli v prvním poločase. Ve druhé půli jsme měli tlak a šance na konci jsme vyrovnali, ale i tak se v naší hře vyskytovalo spousta nedostatků. Získali jsme alespoň bod, ovšem přistup a výkon některých jednotlivců mě šokoval a takto se první místo nehraje. Čeká nás derby v Pozlovicích a jestli chceme být úspěšní tak náš výkon musí být o 100% lepší!