Reklama
Reklama

Články

Po televizních četnících se Luhačovicím bude věnovat divadlo s detektivní komedií

...z nové detektivky (foto MDZ)
...z nové detektivky (foto MDZ)

12. 10. 2017

Zatímco v nedávné době byly Luhačovice ve víru natáčení četnického seriálu, který pak s úspěchem sledovali diváci České televize počátkem roku, teď se na nejkrásnější moravské lázně tematicky zaměřili divadelníci. 

Konkrétně Městské divadlo Zlín, které po úspěšných detektivních komediích Splašené nůžky a Past na myši přichází s další detektivkou Smrt v Hotelu Alexandria. Nová inscenace se dějově odehrává v současnosti, v reálném hotelu - vyhlášené luhačovické Alexandrii, v nočním wellness. Zlínskému hereckému souboru ji na tělo napsal Peter Black a text přeložil ředitel divadla Petr Michálek. Premiéra se uskuteční ve zlínském divadle v sobotu 14. října v 19 hodin ve Velkém sále a už nyní je beznadějně vyprodaná. A jak přiblížil hru odehrávající se v jednom z nejslavnějších luhačovických hotelů režisér tohoto kusu Mikoláš Tyc?
"Je to rychlá konverzační komedie, ve které se stane vražda, divák postupně dostává indicie a spolu s Marií Vančurovou, která hraje hlavní vyšetřovatelku případu, může pátrat po tom, kdo je vrah," prozradil režisér. Hra má svá specifika i kostýmy herců, které vykreslují prostředí wellness. „Všichni jsou v županech, takže není úplně jisté, kdo je kdo. Není to tedy jen o Marušce, radost vidět je v nových rolích všechny herce. Každá z postav má nějaký komediální rys," doplnil Tyc.
Kromě již zmíněné Marie Vančurové se v roli dalšího z vyšetřovatelů představí Zdeněk Julina. Dále hrají Jan Leflík (ředitel hotelu), Tamara Kotrbová (recepční), Petra Králová a Gustav Řezníček, Marek Příkazký, Kateřina Liďáková, Luděk Randár a další.

Přímo v Luhačovicích si ale zřejmě tuto komedii milovníci divadla vychutnat při zájezdovém představení moci nebudou. "Neplánujeme tuto hru hrát v Luhačovicích, protože kvůli výpravě je toto představení do Lázeňského divadla bohužel nepřenosné," vysvětlila za zlínské divadlo Veronika Jurčová.

Nic však nebráni Luhačovjanům či návštěvníkům, kteří jsou zde na pobytu, zajet si na novou komedi přímo do krajského města. Ať už individuálně nebo organizovaně. Už na 17. října totiž nabízí i zájezd z Luhačovic na večerní představení této hry CA Luhanka.

Další foto z chystané hry

z nové detektivky (foto MDZ)

reálný Hotel Alexandria 

hotel Alexandria

Autor: Nikola Synek

Mohlo by vás zajímat