Reklama
Reklama

Články

V Elektře zahrají na podzim Langmajer, Gondíková i Matonoha a zazpívá mezzosopranistka Pecková. Nebudou chybět ani divadla pro děti

Městský dům kultury Elektra (foto archiv)
Městský dům kultury Elektra (foto archiv)

2. 10. 2017

Městský dům kultury Elektra na letošní podzim připravil bohatý program plný řady zajímavých divadelních představení. Předvánoční čas pak zpříjemní i koncert proslulé mezzosopranistky Dagmar Peckové.

 „Je se zkrátka na co těšit a věřím, že Luhačovjané i hosté ve městě využijí podzimních dnů ke kulturnímu vyžití, které jim nabízíme. Prvním skvělým divadelním kusem je komedie Jak se Husákovi zdálo, že je Věra Čáslavská. Toto představení sehrají herci divadla Komediograf Brno 4. října v kinosále Elektry,“ zve dramaturgyně MěDK Elektra Regina Bittová.  Ve zmiňovaném představení utahujícím si z nedávné minulosti se představí jako Husák Tomáš Matonoha a jako Věra Čáslavská podle alternace buď Vladimír Polívka nebo Tomáš Měcháček. O pár dnů později, konkrétně v neděli 8.října se v sále Rondo návštěvníci pobaví s herci Slováckého divadla u divadelní komedie Vinetůůů, samozřejmě inspirované knihami Karla Maye a filmy Haralda Reinla. Další zajímavé představení rovněž v sále Rondo čeká na diváky 28. října. „Miroslav Táborský spolu s Jitkou Ježkovou tu sehrají grotesku o světě, kde žijeme, nazvanou A na hrušce sedí diktátor. Jistě i tento kus návštěvníky zaujme,“ doplnila dramaturgyně Bittová.

Pražské Divadlo v Rytířské se v luhačovické Elektře představí 16. listopadu komedií Ani za milion, sehranou v kinosále MěDK Elektra. Ve hře excelují Adéla Gondíková a Jiří Langmajer. A o co se v tomto kusu jedná? „Jacqueline, byť provdaná za anglického velvyslance, je Francouzka tělem, duší i původem. Má dvě děti a kufřík s milionem eur, který je ochotna darovat každému, kdo si jej zaslouží. Nenávidí totiž venkov, samotu a obyčejnost. To Lambert ženatý není, manželka totiž od něj utekla...,“ naznačila dramaturgyně Bittová.

Návštěvníci Elektry se ale mohou těšit na podzim také na skvělý koncert pěvkyně světového formátu. „Pětadvacátého listopadu nabídneme v sále Rondo koncert Dagmar Peckové a hudebního tělesa Barocco sempre giovane. Protože koncert je koncipován už jako vánoční, jeho první část je složena z repertoáru světového hudebního dědictví a druhá z krásných koled, takže půjde o skvělý hudební zážitek,“ nastínila Bittová.

Kromě uvedených programů pro dospělé, ale v MěDK Elektra nezapomínají ani na dětské obecenstvo.

„Sedmadvacátého října nabídneme dětem Pohádkové nepohádky Josefa Čapka pražského divadla Anima Candida sehrané v kinosále Elektry. Na 11. listopadu jsme rovněž v kinosále přichystali představení na motivy známého dětského seriálu o mědvědech, kteří jsou bráchové, Potkali se u Kolína aneb Pane, pojďte si hrát!,“ doplnila Bittová.  Zatímco obě uvedená představení budou hojně využívat různých loutek, to další bude spojené s výtvarnou dílnou. „Titul Andělé z Lesa v kinosále sehraje 22. prosince Divadlo Líšeň Brno. Pohádkový příběh o holčičce, bytostech z lesa a andělech potrvá 30 minut, další půlhodinu bude pak ale trvat výtvarná dílna. Protože scéna i hlediště budou umístěny na jevišti je tento program kapacitně omezen jen pro 70 diváků, proto je nutné si včas rezervovat vstupenky,“ uzavřela Bittová.

Všechny uvedené programy pro dospělé začínají od 19 hodin, dětská představení jsou od 16 hodin.

Autor: Nikola Synek

Mohlo by vás zajímat