Reklama
Reklama

Články

Luhačovice mají nového radního


15. 9. 2017

Luhačovické zastupitelstvo na svém řádném zasedání 14. září volilo nového člena městské rady. Dosavadní člen rady Stanislav Duháň (ODS) totiž oznámil před časem dopisem vedení města svou rezignaci. 

Nahradil jej po tajné volbě zvolený Jaroslav Hubáček (ODS). Hubáčka navrhla do funkce rada města. Ta byla po volbách v roce 2014 sestavena z kandidátů stran ČSSD, ANO 2011, TOP 09 a ODS, které spolu tehdy uzavřely koaliční smlouvu. Jaroslav Hubáček měl při volbě nového člena rady na zářiovém zastupitelstvu i protikandidáta, respektive protikandidátku. Tou byla opoziční zastupitelka Marcela Pazderová (zvolená za KDU-ČSL). Protikandidátku navrhla jiná opoziční zastupitelka Zdenka Pančochová (zvolená za LUHAČOVICE - MĚSTO SPOKOJENÝCH OBČANŮ a STAN).

Ze sedmnácti v tu chvíli přítomných zastupitelek a zastupitelů dalo 12 svůj hlas Hubáčkovi a jen 5 druhé navržené kandidátce. Zvítězil tedy Hubáček.

Ing. Jaroslav Hubáček, je původním povoláním projektant vzduchotechniky. Od roku 1991 majitel a později i jednatel firmy zabývající se realizacemi klimatizace a vzduchotechniky. Od roku1994 (s jednou čtyřletou přestávkou) byl členem Zastupitelstva města Luhačovice a v letech 1994–98 i členem městské rady. Má 3 děti (Pavla, Michal, Dagmar), manželka Dagmar je inženýrka geodesie. Jako své koníčky v profilu zastupitele na internetových stránkách města Hubáček uvádí orientační běh, cestování, kulturu a hudbu, konkrétně hru na bicí.

Hubáček zastupitelům poděkoval za zvolení do funkce, což vzhledem k fungování koalice, která má v zastupitelstvu, většinu po předchozích dohodách ale očekával. „Dostal jsem důvěru zastupitelstva, s tím, že jsem nebyl překvapen, bylo to předjednáno už asi před dvěma měsíci. Já jsem byl už v radě v letech 94-98, takže vím, co práce v radě znamená a je to velmi náročná záležitost. Nicméně zatím aktuálně nemohu vědět všechny podrobnosti k různým projednávaným věcem v radě a určitě se budu do té práce po celkem dlouhé době samozřejmě asi chvíli dostávat," sdělil nám Hubáček v přestávce mezi jednáním zastupitelstva.
A na co by se chtěl při práci v radě hlavně zaměřit?
„Poněvadž sedím ve finančním výboru a finanční komisi, tak mě zajímají zejména rozpočtové a majetkové záležitosti města," uzavřel Hubáček.

 

Nový radní Jaroslav Hubáček

Autor: Nikola Synek

Mohlo by vás zajímat