Oba dva mužské týmy připisují po domácích zápasech 3 body!

V sobotu jsme odehráli zápas s nováčkem soutěže a nejednalo se o lehké utkání.

FKL A – Kvasice 1:0 (0:0)

Soupeř přijel s kvalitní organizovanou hrou. A jen horko těžko jsme hledali recept na její překonání. První šance přišla velmi rychle ve 2. minutě utkání, kdy po rohovém kopu Ondra Červenka trefil tyč hostí. O dvě minuty později naopak zahrozil soupeř, ovšem hlavička jednoho z útočníků mířila vedle. Poté se vedl spíše boj mezi šastnáctkami. Za zmínku stojí snad jen dvě naše akce. Jednou hrozil po centru Bartka útočník Pavlíček, ale hlavou mířil doprostřed branky. V samém závěru poločasu jsme podnikli rychlý protiútok, Pavlíček hledal před bránou volného Bernátka, ten ovšem trefil míč jen kudrlinou a o pár centimetrů netrefil odkrytou branku.

Do druhé půle jsme opět vstoupili aktivně a ihned ve 46. minutě se na branku řítil osamocený Pavlíček, prvním dotekem se bohužel vytlačil z lepšího střeleckého úhlu a následnou střelu pohodlně kryl hostující brankář. Hra se ubírala podobným stylem jako v první půli. Hosté pozorně bránili a žádný tým nechtěl udělat chybu. Do vedení jsme se dostali v 71. minutě. Bartek poslal nadýchaný centr do vápna. Ondra Červenka vyhrál důležitý souboj s bránícím hráčem, předložil míč volnému Štěpánovi Červenkovi a ten jej poslal do sítě (1:0). O čtyři minuty později jsme mohi jít do dvoubrankového vedení, bohužel Pavlíček tentokrát neměl střelecký den a další pokus hlavou neproměnil. Přišla 77. minuta a opět bylo horko před soupeřovou brankou, tentokrát mířil do brankáře Štěpán Červenka. V 80. minutě se tahle situace opakovala jako přes kopírák. V posledních minutách soupeř vrhl vše do útoku, v poslední minutě zápasu hosté zahrávali přímý kop a jen tak tak, že tečovaný míč neskončil v naší brance. Nulu vzadu jsme tedy uhájili a bereme 3 body.

Branka: Š. Červenka

Sestava: Švec – Kryšpín, Hubáček, Polách (81. Zámorský), Bartek, Popelka, Červenka O., Červenka Š. (87. Daňo), Bernátek (62. Slobodian), Pavlíček (90. Zmeškal), Suchý

Hodnocení trenéra: „Věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého. Soupeř má ve svých řadách řadu zkušených hráčů z vyšších soutěží. Jejich hra byla organizovaná a jen těžko jsme se tam dostávali. Musím pochválit kluky za trpělivost, a práci v závěru, kdy jsme soupeře nepustili do většího tlaku. Musíme ovšem zapracovat na lepším pohybu a nabídce v kombinaci.“

Domácí zápas se velmi vydařil týmu FK Luhačovice B.

FKL B – Rokytnice 7:0 (4:0)

Po střeleckým hodech většinou přichází půst, ale toto pravidlo se nenaplnilo v žádném případě u našeho béčka. V 25. minutě bylo prakticky po zápase. Rokytnice přijela odevzdaná a bylo patrné od první minuty, že si zápas přijela jen protrpět. V 7. minutě po pěkné akci na levé straně doputovala přihrávka před Michnu, který pohodlně otevřel účet zápasu 1:0. V 16. minutě zahrával Marek Polách volný přímý kop z pravé strany, jeho střílený centr podběhl Baklík a míč se o břevno odrazil za čáru 2:0. V 19. minutě se v pokutovém území dostal k dorážce Zdeněk Červenka a upravil skóre zápasu na 3:0. V 24. minutě se v pokutovém území, ač tísněn, pěkně uvolnil Milan Zmeškal a jeho střela doputovala do pravého spodního koutu brány 4:0. Do druhé půle nastoupili domácí stejně jako do té první a již v 49. minutě se měnilo skóre zápasu. K volnému přímému kopu se postavil Jelínek a střelou přes zeď nedal Baklíkovi šanci 5:0. V 67. minutě prošel po pravé straně do pokutového území Zámorský a přesnou přihrávkou vybídl ke skórování Baču 6:0. V 81. minutě se individuálně prosmýkl kolem bránících hráčů Jelínek a upravil na konečných 7:0. Rokytnice může děkovat jen brankáří Baklíkovi, který ještě zlikvidoval spoustu šancí domácích.

Branky: Michna, Polách, Červenka, Zmeškal, Jelínek 2x, Daňo

Sestava domácích: Kořenek – Michna, Jelínek, Zmeškal, Šůstek – Zámorský, Červenka, Polách (45. Bača), Slobodian – Horáček (65. Coufalík), Daňo Sestava hosté: Baklík – Kovařík (24. Hanák), Saloky, Pešek, Vacula, Šuráň, Orgoník, Ocelík, Ščuglík, Suchý, Petřkovský