Reklama
Reklama

Články

1.kolo – Interliga

Foto z domácího utkání s Podbrezovou v březnu
Foto z domácího utkání s Podbrezovou v březnu

11. 9. 2017

ŠK Železiarne Podbrezová – TJ Sokol Luhačovice 5:3

Nedá se říct, že by byl los k našemu družstvu přívětivý. Hned v prvním kole nás poslal na kuželnu loňského mistra Interligy, do Podbrezové. V družstvu domácích se opět představily všechny „hvězdy“, včetně srbských mistrů světa Zavarka a Tepši.

V první trojici nastoupili za domácí Kyselica, Zavarko a Pašiak, proti nim jsme postavili Michala Markuse, Filipa Lekeše a Rosťu Goreckého. Domácí začali od začátku ve velkém stylu, naši hráči jim ale zdárně sekundovali a ukazovali, že jsme přijeli dobře připraveni. Michal přehrál Kyselicu na třech drahách, poslední trochu polevil a tak dovolil domácímu hráči porážku zmírnit. Celkem porazil 635 kuželek proti 616 domácího hráče. První náš bod na kuželně mistra. Filip odehrál dvě velmi dobré dráhy, pak Zavarko přidal a začal svůj náskok navyšovat, v konečném součtu porazil 681 kuželek, což byl nejvyšší výkon v zápase, ten Filipův se zastavil na 578 poražených kuželkách. To Rosťa na první dráze Pašiaka doslova přejel, když porazil 177 kuželek proti 136 kuželkám soupeře. Na dalších drahách slovenský reprezentant zlepšil hru a postupně „ukrajoval“ z Rosťova náskoku, poslední dráhu Rosťa opět zahrál skvěle, domácího hráče přehrál celkovým výkonem 649, což byl nejvyšší výkon v našem družstvu, proti 608 poraženým kuželkám soupeře. Získal tak další bod pro naše družstvo. V polovině zápasu jsme vedli v Podbrezové 2:1, paráda. Proti druhé trojici domácích - Nemček, Tepša, Kuna, nastoupili Radek Polách, Jirka Mrlík a Martin Vaněk. Radek s Nemčekem prohrál na všech drahách, porazil 558, a to na 634 poražených kuželek slovenského reprezentanta nestačilo. Martin se trápil, nemohl najít „svoji uličku“ a tak se mu vidina zisku bodu proti velmi dobře hrajícímu Kunovi každým hodem vzdalovala. Po posledním hodu měl výkon domácího hráče hodnotu 680 poražených kuželek, zatímco u Martina to bylo jen 542. To Jirka Mrlík se na Tepšu připravil, sice prohrál plné na první dráze, ale v dorážce porazil o dvě devítky víc a o jednu kuželku dráhu vyhrál. To domácího hráče zjevně rozhodilo, na další dráze se nemohl dostat ke své hře, toho Jirka využil, zvítězil i na dalších dvou drahách, celkově porazil 622 kuželek proti 605 soupeře a získal důležitý bod pro družstvo. Postaral se o velké překvapení, uštědřil totiž zkušenému srbskému reprezentantovi první porážku na domácích drahách. Celkově zvítězili domácí 5:3, což je pro naše družstvo přijatelný výsledek.

V sobotu 16.9. od 14:00 hod. přivítáme na naší kuželně v prvním domácím utkání družstvo Slavoj Praha. Přijďte povzbudit naše hráče!

TJ Sokol Brno IV - TJ Sokol Luhačovice B 7:1

Špatný start „B" v Jmdivizi, kdy naši hráči nestačili na domácí a utrpěli jasnou porážku. Jediný bod uhrál Milan Žáček.

 

Autor: Vlastimil Červenka

Mohlo by vás zajímat