Reklama
Reklama

Články

Za účasti luhačovických kuželkářů začíná 2. ročník Interligy


6. 9. 2017

První ročník Interligy přinesl našemu oddílu další medailový úspěch. Družstvo našich mužů obsadilo celkové šesté místo, jelikož jsme zároveň skončili jako třetí nejlepší český účastník tak jsme získali bronzovou medaili.

Ukázalo se, že hrát tuto nově vzniklou mezinárodní soutěž bylo dobré rozhodnutí. Potvrdilo se, že zisk stříbrné medaile z naší poslední účasti v I.KLM nebyla náhoda a že máme na to, abychom se v silné konkurenci kuželkářských velkoklubů z Čech a Slovenska neztratili. Na tomto úspěchu se podíleli svými hráčskými zkušenostmi hlavně Michal Markus, Radek Polách, Rosťa Gorecký, Jirka Mrlík, které vhodně doplnili junioři Filip Lekeš s Tomášem Molkem. V případě potřeby alternovali i Jirka Kudláček a hostující dorostenec ze Slavičína Tomáš Juřík.

Povzbuzeni tímto úspěchem, vstupujeme do nového ročníku s posíleným kádrem. Podařilo se nám získat na hostování zkušeného hráče z HKK Olomouc Martina Vaňka, mistra republiky a v loňském ročníku i nejlepšího hráče I.KLM. Spoléháme na jeho zkušenosti z působení v rakouské nejvyšší soutěži, ale i startů v reprezentaci a v mezinárodních pohárových soutěžích. Se Slavičínem jsme se dohodli na přestupu talentovaného Tomáše Juříka. Věříme, že tímto vhodným hráčským doplněním dojde k posílení kádru a i v nadcházejícím ročníku nabídneme našim příznivcům divácky zajímavé zážitky. Po vzájemné dohodě jsme pro nadcházející ročník umožnili Pavlu Kubálkovi hostování v družstvu Zlína, momentálně hrajícím III. KLM, a tím i možnost pravidelně nastupovat v soutěžních zápasech. Pavel byl dlouhá léta naší hráčskou oporou, ale po určitých zdravotních problémech a s tím spojenou hráčskou přestávkou se potřebuje rozehrát a pro družstvo Zlína budou jeho nesporné hráčské zkušenosti určitě velkým přínosem.

Druhý ročník Interligy začíná 9. září, hracím dnem zůstává sobota a domácí zápasy začínáme stejně jako v minulém ročníku od 14:00 hod. Rozlosování nebylo pro naše družstvo zrovna příznivé a poslalo nás v prvním kole na kuželnu mistra Interligy a opět velkého favorita, do Podbrezové.

Informace o dalších zápasech na domácí kuželně jsou v tabulce. Zveme tímto všechny příznivce kuželek k návštěvě našich domácích utkání. Věříme, že si najdou cestu na naši kuželnu nejen skalní fanoušci, ale přijdou i další příznivci tohoto luhačovického sportu s dlouhou tradicí. Odměnou by jim měly být k vidění nejen kvalitní výkony jednotlivých aktérů, ale mají možnost vidět na vlastní oči špičkové hráče, mezi kterými je řada reprezentantů a hlavně i mistři světa.

V „předzápasech“ Interligy na domácí kuželně budou opět souboje našich žen v 2. KLŽ, které se budou hrát od 10:00 hod.

Družstvo „B“ hrající Jm DIVIZI má domácí hrací den sobotu od 09:00 hod., v termínech venkovních zápasů prvního mužstva. Pro úplnost předkládáme i jejich rozlosování.

 

ROZLOSOVÁNÍ INTERLIGY A JIHOMORAVSKÉ DIVIZE

   

Autor: Vlastimil Červenka

Mohlo by vás zajímat