Áčko i Béčko doma bez inkasované branky a vítězně!

FKL A - TJ Štítná nad Vláří  1:0 (0:0)Domácí začali aktivně a již ve druhé minutě napřáhl ke střele stoper Suchý, ale jeho pokus vytěsnil Vaculík na roh.

O pár minut později se dostal do velké šance domácí kapitán Červenka, ale po centru Hubáčka usměrnil svou hlavičku mimo tři tyče. Hosté si vypracovali první zato obrovskou šanci ve 22. minutě, když se v pokutovém území objevil zcela volný Vaculík, ale jeho pokus bravurně vyrazil Švec. Za dalších deset minut se dostal do šance domácí Liška, ale nastřelil přímo brankáře Vaculíka. Ke konci poločasu se ještě do jedné šance dostal hlavičkující Suchý, ale s jeho pokusem si poradil brankář hostů. Na začátku druhé půle provedli domácí rychlý protiútok, který zakončil Stěpán Červenka přímo doprostřed brány a tak s jeho pokusem neměl Vaculík sebemenší problém. Hra se vyrovnala a téměř do 70. minuty probíhal na place boj o každý centimetr hřiště. V posledních dvaceti minutách domácí vystupňovali tlak, jehož výsledkem byla obrovská šance Daňa, který v 73. minutě postupoval sám na Vaculíka. Ten ale neuspěl, naopak hned z protiútoku se mohla radovat Štítná, ale opět se vyznamenal brankář domácích Švec. Dvě minuty nato přišla rozhodující akce zápasu. Letní posila Hubáček posadil nádherný centr na hlavu Daňa, který rozvlnil síť za zády bezmocného Vaculíka 1:0. V 81. minutě se po červené kartě musel pakovat pod sprchy hostující Sloboda, ale to nebylo ze strany Štítné vše. V 86. minutě domácí zahráli v pokutovém území rukou, načež nařídil rozhodčí Smirnov pokutový kop. Míč si postavil kapitán hostů Vaculík, ale brankář domácích Švec se rozhodl, že to bude on, kdo bude hrdinou zápasu, a pokus Vaculíka zneškodnil. Úřadující šampioni si tak připsali první vítězství v nové sezóně.

Branky: Daňo

ČK: 81. Sloboda

Sestava domácí: Švec – Červenka O., Bernátek, Bartek, Suchý, Kryšpín, Hubáček, Pešek, Slobodian, Liška (71. Daňo), Červenka Š. (88. Ďurďa)

Sestava hosté: Vaculík – Králík (76. Šánek), Sloboda, Chovančík, Hrnčířík, Spáčil, Liška (67. Maniš), Vaculík, Krůžela, Liška Jar. (62. Malaník), Chovančík

Hodnocení trenéra domácích Jana Jelínka: Dnes jsme zlepšili hru v poli, bohužel na můj vkus jsme málo nebezpeční v pokutovém území. I když jsme měli optickou převahu, zápas mohl dopadnout jakkoliv. Oba brankáři dnes čarovali. Švec byl ovšem dnes nepřekonatelný!

FKL B – FK Poteč  7:0 (3:0)

Béčko po celý zápas dominovalo a porazilo hosty vysokým brankovým rozdílem. Už v 6. minutě mohl skórovat David Červenka, ale vychytal jej Kolařík. Z následného rohu zamířil hlavičku Horáček mimo tři tyče. V 15. minutě se po pěkné narážečce dostal Horáček sám před Kolaříka a otevřel účet zápasu 1:0. O čtyři minuty později se po levé straně uvolnil Červenka a předložil míč před prázdnou bránu Ďurďovi 2:0. Ke konci první půle napřáhl ze střední vzdálenosti Daňo a jeho střela po odrazu od pravé tyče rozvlnila síť Poteče po třetí. Poteč se za celou první půli zmohla jen na jedinou střelu ze střední vzdálenosti, kterou pokryl brankář domácích. Do druhé půle nastoupili domácí náporem a jeho výsledkem byla série neproměněných šancí. V 63. minutě zachytil David Červenka rozehrávku hostů a předložil míč Ďurďovi před prázdnou bránu 4:0. V 73. minutě po faulu na Horáčka si postavil míč Daňo a krásnou ranou přes zeď trefil přesně pravý horní roh branky 5:0. V 85. minutě po závaru v pokutovém území doputoval míč před Ševčíka, který rozvlnil síť pošesté. Tečku za zápasem dal Horáček, který nádhernou volej z otočky nasměroval na zadní tyč 7:0. Nováček soutěže tak inkasoval tvrdý debakl.

Branky: Ďurďa 2x, Horáček 2x, Daňo 2x, Ševčík

Sestava domácí: Coufalík (72. Piják) – Michna, Jelínek, Červenka D., Červenka Z., Ďurďa, Šůstek, Horáček, Daňo, Bača (63. Ševčík), Coufalík Mar.

Sestava hosté: Kolařík – Juřica, Čtvrtlík (77. Procházka), Bartoška, Juřica Kam., Valčík, Tvarůžek, Fojtík, Janda, Trčka, Masař (46. Mňačko)

Hodnocení trenéra domácích Michala Caránka: Byli jsme jasně lepším týmem, jehož výsledkem bylo vysoké vítězství. V obrané fázi jsme byli pozorní a hosty jsme prakticky do ničeho nepustili. Nejsem spokojený s produktivitou útočné fáze, protože jsme spoustu šancí neproměnili nebo špatně vyřešili. Těší mě zejména výkon mladých hráčů, kteří přišli před sezónou z dorostu. Doufám, že tento výkon dokážeme zopakovat i v dalších zápasech.