Reklama
Reklama

Články

Lidé budou moci obdivovat krásné motocykly Jawa


10. 8. 2017

Milovníci motocyklů značky Jawa se sjedou do lázeňského města 19. srpna a lidé si budou moci samozřejmě jejich nablýzkané stroje prohlédnout. "Minule jeme tu měli na 350 účastníků. Tentokrát věříme, že přesáhneme čtyřstovku, ale vše dost záleží na počasí," poznamenal předseda pořádajícího Jawa klubu Luhačovice Miroslav Nakládal. 

Pravidelné setkání "Jawistů" v Luhačovicích je osmým v novodobé historii této akce. Původ má ale už ve 30. letech dvacátého století. Právě na sraz příznivců motocyklů této značky v roce 1933 pak Jawa klub Luhačovice navázal uspořádáním obdobné akce po 70 letech. Od roku 2003 se tak co dva roky "Sjezd Jawistů" koná. 

Stroje Jawa, ale i dalších českých značek jako ČZ se budou sjíždět k Jurkovičovu domu zhruba od 8 hodin. Stroje by zde měli být k vidění vystavené celé dopoledne, po poledni se vyhlásí ocenění účastníci a po třinácté hodině se motocykly seřadí ke skupinové vyjížďce po okolí.

Lidé tedy budou mít dostatek času prohlédnout si stroje na místě a mohou jich také většinu vidět i "v akci". Kromě různých dnes již historických sériově vyráběných motocyklů JAWA, nazývaných dle odpružení  „kývačky“ nebo „péráky“, budou k vidění ale i mnohé  závodní speciály Jawa ČZ, ať už silniční či motokrosové, a také další značky, které se v Česku vyráběly. "Vystaveny letos mají býát také 2 motocykly Laurin a Klement, nejdelší sériově vyráběný motocykl světa Bömerland, také stroje Praga a Premier," informoval Nakládal. Sám letos prý přiveze asi 3 stroje ze své Jawa sbírky, která čítá úctyhodných 13 motorek. 

PLAKÁT AKCE

VIDEO Z MINULÉHO SRAZU STROJŮ JAWA:

http://www.luhacovice.cz/27266n-video-lide-obdivovali-krasu-motocyklu-jawa?preview=1

 

Autor: Nikola Synek

Mohlo by vás zajímat