Áčko na body v Rožnově nedosáhlo, Béčko přivezlo z Mysločovic bod

Novou sezónu začal tým FK Luhačovice A  prohrou na hřišti soupeře.

Rožnov pod Radhoštěm – FKL A 2:0

Zápas se nenesl ve vysokém tempu, počasí bylo vražedné a teplota na umělé trávě se ještě násobila. Oba týmy se spíše věnovaly pozorné obraně a tak se zápas odehrával spíše ve středu pole. První šanci měli domácí po rohovém kopu. My jsme odpověděli ihned v zápětí stejnou mincí, ale před volným Ďurďou míč odvrátil domácí obránce. Ve 12. minutě Popelka nechal osamoceného střelce domácích, ten z velké blízky přestřelil. Další naši šanci měl kapitán Ondra Červenka. Dostal míč za obranu, ovšem nedokázal jej dostat včas pod kontrolu, aby kvalitně zakončil. Domácí po dalším rohu nastřelili břevno. Ovšem přímý kop ve 44. minutě jim přinesl vedení. Bartek na zadní tyči neuhlídal hlavičkujícího soupeře. V poslední minutě jsme mohli vyrovnat, Ďurďa se ocitl sám za obranou soupeře, ovšem zbrklou střelou netrefil branku. Druhý poločas byl spíše bojem. Hra končila u obou šestnáctek. Soupeř pozorně bránil. Střelou z voleje to zkoušel opět kapitán Červenka, ovšem střele chyběla razance. Největší naši šanci měl v 71. minutě Daňo, který se řítil ze strany sám na brankáře, který ale jeho pokus zneškodnil. V závěru jsme všechny síly vrhli do útoku. Vytvořili jsme si několik závarů, ovšem nic zásadního. Soupeř v poslední minutě navýšil skóre na 2:0 po dobře zvládnuté brejkové situaci.

Sestava: Švec – Bartek, Suchý, Pešek, Popelka, Kryšpín, Liška, Červenka O., Ďurďa (60. Jelínek), Daňo (80. Michna), Bernátek

Hodnocení trenéra: „Nebyli jsme dostatečně konkurenceschopní. Vepředu jsme neudrželi míč, a tak jsme se museli soustředit více na bránění. Nemůžu klukům vytknout nasazení, odmakali zápas všichni. Ovšem chyběla nám kvalita. Bohužel zkušenější hráči se taky neukázali v dobrém světle, proto jsme na výhru pomýšlet snad ani nemohli. V příštích zápasech musíme ukázat daleko víc.“

Mysločovice – FKL B 2:2 (4:3p)

Do nové sezóny se mužstvo pod vedením trenéra Caránka vydalo k prvnímu zápasu do Mysločovic. Do utkání jsme vstoupili lépe než domácí a již v 7. minutě jsme se radovali z vedení. David Červenka si naběhl za obranu a střelou z voleje překvapil brankáře domácích. Do 20. minuty jsme to byli my, kdo diktoval tempo hry, a vedení jsme mohli navýšit, ale Červenka krásným lobem orazítkoval jen břevno. Druhá polovina první půle patřila domácím. Špatně jsme dostupovali hráče ve středu pole a tím si začal domácí celek vytvářet převahu. Do 40. minuty si domácí vypracovali většinou jen pokusy ze střední vzdálenosti, se kterými si poradila buď obrana nebo brankář. Závěrečná pětiminutovka první půle se nedá popsat jinak než kolaps. Nejprve v 41. minutě neuhlídala obrana náběh tří hráčů na centr ze standartní situace a pro Miklíka nebyl problém vyrovnat. A v 45. minutě prodloužil Ďurďa hlavou míč na naběhnutého Švacha, který předložil jak na zlatém podnose míč pro nabíhajícího Holmana, který obstřelil Coufalíka 2:1. Do druhé půle nastoupili domácí s jasnou taktikou bránit své těsné vedení. Všichni hráči s výjimkou Švacha zalezli na svou polovinu a prakticky jen odvraceli míče. Se zhuštěnou obranou jsme si dlouho nedokázali poradit, jelikož jsme se snažili míč prokombinovat až do pokutového území, kde domácí zavírali prostory a jednoduše odkopávali míče. V 64. minutě se ve středu pole uvolnil Horáček a jeho střelu z dvaceti metrů vyrazil Pištěk jen na nabíhajícího Davida Červenku, který svou druhou brankou v utkání vyrovnal! Místy drtivý tlak jsme nedokázali zužitkovat, a tak se šlo do penalt. Jelikož z domácích neuspěl jen jeden střelec a na naší straně dva, tak bod navíc zůstal v Mysločovicích.

Sestava: Coufalík – Michna (75. Coufalík Marek), Zmeškal (46. Daňo), Jelínek, Šůstek – Ďurďa (58. Horáček), Slobodian, Červenka Z., Zámorský – Červenka D., Červenka Š. (82. Bača)