Reklama
Reklama

Články

Historický úspěch hasičů z Řetechova!


7. 8. 2017

Je sobota ráno, v kalendáři datum 5. srpna, a družstvo mužů ze Sboru dobrovolných hasičů Řetechov vyráží směr Uherské Hradiště s jediným cílem - zabojovat o co nejlepší výsledek v Krajském kole požárního sportu v roce 2017!

Atletický stadion v Uherském Hradišti na nás už po příjezdu dýchá závodní atmosférou - připravené dráhy s překážkami, na ovále již první rozcvičující se závodníci z ostatních sborů. Nezbytná prezence a za nedlouho za zvuků státní hymny slavnostní zahájení. Pro letošní rok máme startovní číslo jedna a celou soutěž tak zahajujeme jako první v disciplíně 4x100m s překážkami. Drobná zaváhání a chybičky nás stojí drahocenné vteřiny - časomíra se zastavuje až na hodnotě 65:25. Chybují ovšem i ostatní a tak za náš výkon bereme do průběžného hodnocení čtyři body za čtvrtý nejrychlejší čas.
Čas na hodinách se posunul blíže k poledni a po přestavění drah nás čeká druhá soutěžní disciplína - Běh na 100m s překážkami. Našim stovkařům se daří běhat časy v jednotlivých pokusech prvního kola tak, abychom měli jistotu zapsaných potřebných časů a mohli ve druhých pokusech jít „buď, a nebo" a pokusit se časy z prvního kola vylepšit. To se ve většině pokusů daří a tak ve druhé disciplíně bereme za součet časů čtyři body za čtvrtou příčku v rámci disciplíny.
Po dvou soutěžních disciplínách jsme s osmi body na průběžné páté příčce. Na první dva týmy už je ztráta veliká, ovšem na týmy na průběžně třetí a čtvrté příčce ztrácíme pouze jeden bod! Při rovnosti bodů rozhoduje v konečném hodnocení lepší dosažený čas při požárním útoku a tak zní náš úkol jasně - pokusit se pokud možno poslední disciplínu vyhrát a probojovat se na „bednu".
Při Krajském kole se jde požární útok na nástřikové terče, každý tým má dva pokusy. Se startovním číslem jedna zahajujeme disciplínu časem 25:52 - v prvním kole druhý nejrychlejší čas! Disciplína má rychlý spád a za nedlouho stojíme opět na startovní čáře připraveni k druhému pokusu. Výstřel startéra, bezchybná základna, ještě rychlejší voda z mašiny než v prvním pokusu a krásné nástřiky proudařů - 24:49! Během druhého kola nás přeskakuje ještě jeden tým - ovšem týmy, které jsme museli porazit, to nejsou! Za požární útok bereme tři body a odvážíme si domů pohár za třetí nejrychlejší čas v rámci této disciplíny.
V konečném hodnocení tedy nakonec dosahujeme na vytouženou „bednu". Družstvo mužů SDH Řetechov se stává třetím nejlepším týmem Zlínského kraje v roce 2017!
Závěrem děkujeme všem fanouškům, kteří nás podpořili osobně v Uherském Hradišti. Děkujeme také všem, kteří nás podporovali v předchozích letech. V posledních jedenácti letech jsme pětkrát jako vítězové Okresního kola PS reprezentovali okres Zlín na Krajském kole - letos se nám podařilo zúročit všechny získané zkušenosti a dosáhnout pro náš sbor historického úspěchu. Ještě jednou díky za podporu a na některé ze soutěží na viděnou.

Konečné pořadí Krajského kola PS 2017 Zlínského kraje:
1. SDH Juřinka (okres VS), 2. SDH Oznice (VS), 3. SDH Řetechov (ZL), 4. SDH Sklárny Karolínka (VS), 5. SDH Pohořelice (ZL), 6. SDH Salaš (UH), 7. SDH Tupesy (UH), 8. SDH Tučapy (UH)
Složení týmu na Krajském kole PS:
Abrhám Pavel, Bařinka Josef, Bařinka Václav, Jahoda Jiří, Jurák Ondřej, Máčala Michal, Máčala Tomáš, Schovajsa Jaroslav, Talášek Jakub, Zápeca Pavel. Trenér: Tvarůžek František

Autor: Michal Máčala

Mohlo by vás zajímat