Luhačovičtí fotbalisté vyhráli jubilejní 40. ročník Lázeňského poháru

Po zisku titulu v krajském přeboru nás čekal v nové sezóně první úkol, získat Lázeňský pohár v jubilejním 40. ročníku.

V pátek 21. 7. jsme se sešli v kabinách, abychom pobalili dresy a výbavu a vyrazili směr Janské Lázně. Po dlouhé cestě jsme dorazili do místa určení v pozdních večerních hodinách a po ubytování jsme vyrazili nasát nepopsatelnou tradiční atmosféru „lázeňáku“, jak se již zmíněnému poháru přezdívá a pobavit se s přáteli, kteří se sejdou jednou za rok z celé České republiky. Turnaj má již tradiční účastníky, a to FK Luhačovice, Janské Lázně, Železnice, Konstantinovy Lázně, Lázně Bělohrad, Klimkovice, Mšené-lázně a Velichovky.

Základní skupinu jsme rozjeli v 10:30 soubojem s domácím celkem – Janskými Lázněmi.

Utkání bylo zejména v první půli dost vyrovnané, ale koncem první půle se prosadil Popelka 1:0. Do druhé půle jsme vstoupili lépe a po chvíli se prosadil Ondra Červenka 2:0. Chvíli na to se domácímu celku podařilo snížit, když se prosadil po přísně nařízené penaltě. Domácí se snažili o vyrovnání, ale z rychlého protiútoku se prosadil po druhé v utkání Ondra Červenka. Chvíli na to zvýšil na 4:1 Zámorský a v samotném závěru přidali domácí ještě čestný úspěch 4:2.

Druhým soupeřem byla ve 14:30 Železnice. Toto utkání se nám podařilo asi ze všech na turnaji nejlépe. Železnici jsme pustili za celé utkání jen do jedné za to obrovské šance, ale samostatný únik zhasil Coufalík. Jinak to byla prakticky celé utkání hra na jednu branku a po dvou brankách Ondry Červenky a jedné Honzy Jelínka jsme zvítězili 3:0.

Téměr s jistotou vítězství ve skupině a tím účasti nedělního finále jsme nastoupili v posledním utkání dne proti celku Konstantinových Lázní.

Do utkání jsme vstoupili uvolněně a ujali se v první polovině vedení po krásné brance Peška z voleje. Ve druhém poločase jsme hostům dovolili vyrovnat po pohledné střele do šibenice. Po tomto gólu se dostal do branky asi nejmladší účastník turnaje Michal Piják mladší i když svou účastí na turnajích by zastínil nejednoho mazáka, jelikož jezdí se svým otcem na turnaje už od 8 let. V samotném závěru mohli hosté utkání rozhodnout z penalty, ale Piják úmysl střelce vystihl a bravurně zakročil. V následném rozstřelu naprosto zhypnotizoval střelce „Konstantinek“ a dva pokusy zneškodnil! Získali jsme tak dva body a čekalo nás nedělní finále!

Do toho finále se trochu překvapivě probojoval celek z Mšenéhi-lázní.

Mšené-lázně, pro které to byla historická možnost získat titul z jednoho z nejstarších poháru v republice se, vědomy naší síly, spoléhaly především na pozornou obranu. Tu se nám dlouho nedařilo překonat, ale v závěru první půle se to přece jen podařilo, když se prosadil po rohovém kopu Ondra Červenka 1:0. Druhou půli se hrál vyrovnaný fotbal, ale naše obrana odolávala a když se na konci zápasu prosadil Suchý z pokutového kopu, mohla vypuknout v naších řadách euforie ze zisku krásného broušeného poháru!

Ondřej Červenka se navíc stal nejlepší střelcem turnaje!!!