Reklama
Reklama

Články

Mladí houslisté se budou už po jedenadvacáté zdokonalovat pod vedením Václava Hudečka

V. Hudeček na jednom z předchozích ročníků akce
V. Hudeček na jednom z předchozích ročníků akce

27. 7. 2017

V pondělí 31. července zahájí Slavnostní koncert letošní Akademii Václava Hudečka a s ní spojený festial Svátky hudby v Luhačovicích.
Na úvodním akci pořádané od 19:30 v domě kultury Elektra se kromě Václava Hudečka představí také loňská vítězka Akademie Pavla Tesařová. 

Hned další den , začíná pro šestnáct studentů ve věku 11 – 23 let tvrdá práce.

"Denně budou v prostorách ZŠ Luhačovice pracovat pod vedením lektorů Václava Hudečka a prof. Jiřího Fišera v individuálních hodinách. Pracovat budou na skladbách, které si připravili k nastudování. Ve výuce i při zkoušení jim budou k dispozici korepetitoři, budou je doprovázet i při Absolventských koncertech. Totiž každý ze studentů se představí veřejnosti na jednom ze tří Absolventských koncertů," poznamenala za pořadatele Akademie Miroslava Krumpolcová. 
Po čtrnácti dnech tvrdé práce studenty čeká slavnostní vyhodnocení jejich účasti. V pátek 11. srpna při Gala koncertu dojde k předání diplomů a cen nejlepším, přičemž jako obvykle vítěz obdrží mistrovský nástroj.  "Housle letos pro tuto příležitost postavil a daroval český renomovaný Mistr houslař Jaroslav Kohout. Nástroj má cenu 135 tisíc korun," doplnila Krumpolcová. Uděleno bude ale i jedno nové ocenění. "Novinkou je cena ředitele Západočeské filharmonie Mariánské Lázně Milana Muzikáře, a sice pozvání k sólovému vystoupení právě s uvedenou Filharmonií," nastínila Krumpolcová. 

Projekt se koná pod záštitou hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka a letos se ho účastní jako studenti 10 dívek a 6 chlapců. "Kromě tuzemských účastníků je to také patnáctiletá Italka, která na akci zavítá už podruhé. Účastní se rovněž někteří studenti ze Zlínského kraje, jsou to Radovan Siman Kunovic, Šimon Bruštík ze Strání a Marek Pavlica ze Starého Města - syn známého umělce Jiřího Pavlici," dodala Krumpolcová. Studentům letos budou při výuce pomáhat také klavíristé Lukáš Klánský a Slávka Vernerová Pěchočová.

Autor: Nikola Synek

Mohlo by vás zajímat