Reklama
Reklama

Články

Lidé si mohou až do září prohlédnout terarijní výstavu


14. 7. 2017

Zajímavou terarijní výstavu si mohou lidé až do třetího září prohlédnout v galerii Městského domu kultury Elektra Luhačovice. 

 

K vidění na ní jsou hadi, různí ještěři, želvy, chameleoni, ale třeba i štíři nebo malí savci jako myšky či cizokrajný druh ježka. Expozici připravil zlínský chovatel Martin Rokos a je doplněna také o některé již neživé exponáty z živočišné říše. Rokos zde vystavoval už v minulosti a jeho expozice se setkala se značným ohlasem veřejnosti. I návštěvníci, kteří jeho výstavu v luhačoviccích navštívili minule se tak mohou rozhodně těšit na exponáty, se kterými se zde ještě nemohli setkat. "K vidění jsou samozřejmě například různé druhy ještěrů jako Agama vodní. Letos tu máme ale také například čolky, kteří patří mezi obojživelníky. Minule tu nebyl určitě k vidění například zajímavý ještěr ropušník, který připomíná vzhledem pravěké ještěry a v přírodě jeho základní potravu tvoří mravenci," poznamenal Rokos. Mnohé návštěvníky zaujmou jistě i neživé exponáty. "Expozice je doplněna také sbírou bezobratlích z různých expedic. Prohlédnout si tu lze například různé brouky nebo pavoukovce," doplnil Rokos. 

 Výstava, která je od druhého červencového týdne zaujala už v prvních dnech řadu návštěvníků, ať už místních nebo turistů a lázeňských hostů. Mezi těmi přespolními byla například i  Dagmar Krejčiříková z Napajedel, která si prohlédla expozici se synem Vítkem 14. července. Hlavě ji prý zaujali ještěři. "Líbila se mi nejvíc ta  Agama, mám ještěry hodně ráda a doma je i chovám, " sdělila spokojená návštěvnice výstavy. Příchozí si mohou exponáty nejen prohlédnout, ale terarista Rokos jim rád ochotně povídá také bližší podrobnosti o chovu toho kterého zvířete. A zvídavým návštěvníkům je často ochoten také vytáhnout ještěra či hada z terária, aby si ho vzali na chvíli do ruky, nebo příchozí nechá, aby třeba červíkem ještěra nakrmili.

FOTOGALERIE:

Autor: Nikola Synek

Mohlo by vás zajímat