Reklama
Reklama

Články

Bikeři se opět vydají na Okruh Luhačovským Zálesím


13. 7. 2017

Místní podmínky v okolí Luhačovic jsou velmi atraktivním terénem pro bikové závody. Právě tady v sobotu 22. července 2017 odstartuje 3. ročník MTB závodu Okruh Luhačovským Zálesím. 

Nová 40 km dlouhá trasa hlavní kategorie letos slibuje silný a současně náročný zážitek pro každého závodníka. Startovat se bude ve 4 kategoriích od předškoláků až po dospělé.
Asi největší změnou oproti loňským ročníkům je délka elitní trasy, která se letos šplhá k 40 kilometrům. Pouze 15 % z této distance ochutnají závodníci v asfaltových sekcích, drtivou většinu se závod odehraje v náročném terénu, který slibuje technickou projížďku plnou prudkých stoupání a sešupů, kamenů, šotoliny ale i nádherných lesních trailů.
Trasa záměrně vede po nejhezčích místech Luhačovského Zálesí. V úvodní třetině trasy krouží kolem nejvyššího bodu závodu Komonce, dále navštíví Světlovskou zříceninu i Čertův kámen. Start a cíl je stejně jako v minulých letech u Hotelu Vega v Pozlovicích. Ne náhodou se převýšení na trati blíží k 1400 výškových metrů.
Včas přihlášení závodníci elitní kategorie si na trasu mohou obléct kompresní návleky Haven, které jsou součástí startovacího balíčku. Ti nejlepší budou závodit o krásné pobyty v některém z hotelů lázeňského města, ale šanci vyhrát nějakou tu cenu budou mít všichni jezdci v tombole po dokončení závodu.
Přeci jen o něco mírnější trasy jsou připraveny také v ostatních kategoriích. Zatímco nejmladší kategorie „Bejby“ určená pro děti do 6 let se může těšit na okruhy v areálu Hotelu Vega od 200 do 500 metrů, kategorie Junior od 7 do 10 let nakrouží 3 kilometry a starší děti v kategorii SuperJunior pak až 12 kilometrů v okolní přírodě.
V loňském roce na závodě změřilo síly nohou a technických dovedností na 300 závodníků. Na elitní trati, která měřila ještě původních 28 km, zvítězil Ondřej Fojtík s časem 1:13:13, mezi ženami pak Lucie Gruchalová s časem 1:33:43. Nová náročnější trasa se tak bezesporu dočká nového držitele traťového rekordu.
Registrovat se mohou závodníci online na webu okruhluhacovskymzalesim.cz/registrace. Profily tratí, aktuální informace a videa z minulých ročníků mohou sledovat mimo webu závodu také na Facebooku závodu www.facebook.com/okruhlz

Plakát akce:

 

 

Autor: TZ

Mohlo by vás zajímat