Proběhl osmnáctý ročník pivního maratonu Krügl Cup

V sobotu 10. června se konal již osmnáctý ročník tradičního luhačovického pivního maratonu Krügl Cup. Jak již bývá zvykem, počasí ze začátku vůbec nepřálo, neboť celé dopoledne pršelo, s blížícím se startem se však počasí udobřilo a nabídlo výborné teplotní podmínky pro samotné závodníky. Do závodu vyrazilo 45 závodníků, kteří dali dohromady 11 smíšených týmů.

Pro ty, co by to snad ještě nevěděli – „jedná se pivní soutěž, v níž je hlavním cílem vypít v 15 různých stanicích 15 malých piv, a to v sedě a pokud možno na zahrádce. Samozřejmostí je pestrý pivní mix, neboť chceme jak pro místní, tak pro přespolní závodníky nabídnout pestré pivní moky. Letos se nám podařilo zajistit neuvěřitelných 15 různých značek či stupňů piva. Mezi ty nejzajímavější patřily bezesporu 12° Hrádek u Mata, nebo 11° Zlínský Švec v bowlingu U Solného pramene“, upřesnil za organizační tým Tomáš Vlk.
Po úvodním seznámení se s pravidly bylo samotné klání odstartováno krátce po 14. hodině spoluorganizujícím Jiřím Eischmannem, a to tradičně na zahrádce restaurace Mat. Závodníci pokračovali přes dědinu, město, lázeňské centrum, Pozlovice až na přehradu, kde byla předposlední a zároveň i poslední patnáctá zastávka – Pobřežní hlídka. Soutěžní trať měřila necelých 11 kilometrů a překonala tak i loňský délkový rekord. Organizátoři neměli s letošními soutěžícími žádné slitování a kromě pořádné porce kilometrů pro ně připravili stoupání do Sportbistra a Bowlingu v areálu Radostova a dále pak stoupačku do bowlingu U Solného Pramene (Ambra).
Pro týmy na prvních třech místech byly opět nachystány kvalitní odměny. V nejlepším čase 2 hodiny a 35 minut doběhli do cíle na prvním místě Petr Gabriel, Marek Truhlář, Jan Zelda, Pavel Fojtů a Kamil Noga. Odměnou jim byl již klasický 50-ti litrový soudek 11° uherskobrodského Patriota od Pivovaru Uherský Brod, který je stabilním partnerem pivního maratonu, a dále pak poukazy na bezplatný vstup na pivní koupel, které věnoval do soutěže Hotel Rezidence Ambra.
Na druhém místě se v čase 3 hodiny a 22 minut umístila skupina ve složení Jan Juráň a Tomáš Pechman. Tito borci obdrželi poukaz na 30-ti litrový soudek 11° uherskobrodského Patriota.
Na třetím místě se v čase 3 hodiny a 50 minuty umístila přespolní skupina Pavel Štulc, Jiří Fojtík a Jiří Pospíšil. I pro tento tým byly připraveny odměny – 15-ti litrový soudek 11° uherskobrodského Patriota a poukaz na bezplatný vstup do wellness světa Wellness hotelu Pohoda v Pozlovicích.
Nejrychlejší ženou v cíli byla Simona Řádková v čase 4 hodiny 58 minut. Dostalo se jí tak čestného diplomu a uznání soutěžících.
Povinností se v oblasti kultury a sportu stalo širší zapojení sociálních médií. Kromě facebookové podpory organizátoři připravili vizualizaci kompletní trasy Krügl Cupu v geolokační aplikaci foursquare a v baťůžku na mapy.cz. Toto propojení umožnilo soutěžícím informovat se v průběhu závodu o aktuální pivní stanici, čepovaném pivu a zbývající vzdálenosti do konce trasy přímo online na svých mobilních telefonech. Naoplátku mohli uživatelé nahrávat fotografie přímo z terénu a zachytit tak unikátní atmosféru závodu takřka okamžitě.
„Již nyní se těšíme na devatenáctý ročník Krügl Cupu, který se bude tradičně konat v první polovině června 2018. Zároveň tímto děkujeme všem sponzorům – Pivovaru Uherský Brod, Hotel Rezidenci Ambra, Wellness hotelu Pohoda, poskytovateli vysokorychlostního internetového připojení Orthodox Networks a Infoserveru Luhačovice a okolí www.luhacovice.com, a dále pak také provozním a obsluhám všech podniků, ve kterých se naši závodníci mohli zastavit“, shrnul za pořadatele Jiří Eischmann.
Veškeré informace, fotografie, videa a diskuze jsou čtenářům dostupné na oficiálním webu www.kruglcup.cz.